Cyberpunk 2077 na Nintendo Switch nie jest “obecnie” w planach

Jeszcze miesiąc temu nikomu by coś takiego przez myśl nie przeszło, lecz skoro Wiedźmin 3 na konsolę Nintendo powstaje, to wielu graczy zastanawia się, czy jest szansa zobaczyć na Switchu oczekiwany Cyberpunk 2077.

Podczas targów E3 2019 polski deweloper zapowiedział, że Wiedźmin 3 wraz z wszystkimi dodatkami jeszcze w tym roku zadebiutuje na Nintendo Switch. Niemożliwe stało się zatem możliwe. Fani big N z pewnością zerkają teraz na Cyberpunk 2077, a w niejednej głowie rodzi się pytanie – czy również ten tytuł na Switch ma realne szanse? Cóż… skoro Geralt sobie poradzi, to może i V w okrojonej wersji by powojował w trybie przenośnym. Póki co jednak, CD Projekt RED nie składa żadnych zapewnień – niczego nie potwierdza, ani niczemu nie zaprzecza.

Cyberpunk 2077 – “skupiamy się na PC, PS4 i Xbox One”

Redaktor serwisu Gamingbolt miał okazję porozmawiać z Mateuszem Tomaszkiewiczem, odpowiedzialnym za questy w CP 2077, na temat pojawienia się gry na kolejnych platformach. Na początek zapytano o to, czy są jakieś plany wydania gry na Xbox Scarlett biorąc pod uwagę fakt, że konsola zadebiutuje pod koniec 2020 roku, zaledwie kilka miesięcy przed kwietniową premierą Cyberpunk 2077. Tomaszkiewicz odpowiedział, że deweloper skupia się tylko na PS4, Xbox One oraz PC, i obecnie wszystkie moce są skupione na tych platformach.

Gamingbolt zapytał również o to, czy Cyberpunk 2077 mógłby pojawić się Switchu, lecz ponownie padła odpowiedź, że CD Projekt RED na razie koncentruje się tylko na trzech wspomnianych platformach.

Prawda jest taka, że Cyberpunk 2077 na PS5 i Xbox Scarlett jest niemal pewny, lecz jeśli chodzi o Switcha – ogłoszenie premiery na ten sprzęt byłoby wielkim, wielkim zaskoczeniem. Lecz czy jest to niemożliwe?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.