Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Cyberpunk 2077 i efekty ray tracingu na screenach 4K

CD Projekt RED publikuje kolejną garść screenów z Cyberpunk 2077. Możemy przyjrzeć się na spokojnie, jak prezentuje się implementacja ray tracingu w grze.

Był nowy zwiastun Cyberpunk 2077 z ray tracingiem, a teraz pora zwolnić i spojrzeć na kilka kadrów z bliska. Polski deweloper przedstawił pięć nowych screenów, choć są to ujęcia „wycięte” z najnowszego trailera.

CD Projekt RED będzie używać ray tracingu do rozproszonego oświetlenia, okluzji otoczenia, refleksów i cieniowania. Gra wykorzysta ponadto DLSS 2.0, więc na kartach graficznych GeForce RTX będziemy mogli uzyskać lepszą wydajność / płynność bez większych strat w grafice.

Ostatnie dni mijają nam pod znakiem ray tracingu dzięki prezentacji najnowszych kart graficznych z serii NVIDIA GeForce RTX 30. Zobaczyliśmy nie tylko zwiastun CP2077 z ray tracingiem, lecz również filmiki z Fortnite, nowego Call of Duty oraz Watch Dogs Legion.

Cyberpunk 2077 ray tracing
Cyberpunk 2077 ray tracing
Cyberpunk 2077 ray tracing
Cyberpunk 2077 ray tracing
Cyberpunk 2077 ray tracing

Data premiery Cyberpunk 2077 została ustalona na 19 listopada. Gra pojawi się wówczas na PC, PS4 i Xbox One.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się