Cyberbang 2069 to darmowy symulator randkowania w świecie Cyberpunk 2077. Powstał za zgodą CDPR

Johny Silverhand
PC

To była tylko kwestia czasu. Cyberbang 2069 jest darmowym symulatorem randkowania w świecie Cyberpunk 2077. Co ciekawe, nawet CDPR nie ma z grą problemu.

Tak! W końcu możecie wyjść na miasto (a potem? Któż to wie…) z Keanu Reevesem Johnnym Silverhandem!

Cyberbang 2069 to nie prequel Cyberpunk 2077

Cyberbang 2069 nie jest błędem w pisowni, a fanowską, zupełnie darmową produkcją. W grze stworzymy naszą własną lub naszego własnego V – zupełnie jak w „oryginale”. Z tą różnicą, że tutaj skupimy się na pogłębianiu naszej znajomości ze znanymi z CP77 postaciami. No dobra, chodzi o randkowanie i któż to wie, cóż jeszcze

Twórczynie ze studia Triple Thirst postanowiły stworzyć własną wersję opowieści o mieście przyszłości Night City i jego pokusach. W dostępnej obecnie wersji możemy pogłębiać znajomość z Sandayu Odą, Goro Takemurą, Johnnym Silverhandem oraz Viktorem Vektorem (brak Jackiego musi być chwilowym niedopatrzeniem). Szanuję deweloperki za zadbanie o możliwość zagrania w wersję „ugrzecznioną” i tą właściwą (no co?!).

Warto podkreślić, że zadbano o najwyższe standardy szanowania IP. Triple Thirst najwyraźniej odezwało się do CD Projekt RED, aby spytać o zgodę. Twórczynie podkreślają na stronie, iż polscy twórcy nie mają z faktem powstania gry problemu.

Darmowy, nieoficjalny fanowski projekt powstały za wyraźną zgodą, lecz nie wspierany przez CD Projekt Red.

Głosi oficjalna strona gry

Sama produkcja nie ma takiego kalibru jak Cyberpunk 2077. Mimo to w opiniach o grze da się znaleźć wiele pozytywnych głosów na temat samej przedstawionej historii i questów, które „miejscami nie odstają od tych z oryginalnej gry”. Całość należy zaliczyć do gatunku Visual Novel, więc głównie „czytamy i klikamy”.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie