Jedna z najbardziej pożądanych funkcji jednak nie trafi do Cyberpunka 2077. CDPR potwierdza

Cyberpunk 2077 jednak nie otrzyma tej wielce pożądanej funkcji
Newsy PC PS5 Xbox Series

Cyberpunk 2077 miał mieć wiele, w tym, jak wydawało się wielu graczom, w pełni funkcjonalny system metra. Ten, niestety, nie trafi jednak do DLC “Widmo Wolności”.

Jedną z największych “strat” potencjału Cyberpunka 2077 według graczy było zrezygnowanie z systemu metra poruszającego się w mieście. Z jednej strony twórcy nigdy takiej opcji nie obiecali, a z drugiej – widać ją było na wielu materiałach promocyjnych. Gracze od jakiegoś czasu zaczęli więc spekulować. Czy metro może okazać się wielce pożądanym dodatkiem, który trafi do gry w DLC “Widmo wolności”?

Od pewnego czasu wydawało się, że tak właśnie będzie. Fanów na Reddicie rozgrzał bardzo ciekawy fragment wywiadu z Vladimírem Vilimovským, jednym z twórców gry. Ten na specjalnym wydarzeniu miał stwierdzić, że CDPR planuje dodać funkcjonalny system jazdy metrem. Gracze od razu się uradowali, ale zaliczyli falstart. Metro jednak do gry nie trafi. Nie wiemy, czy słowa dewelopera zostały źle przetłumaczone (opowiadał o tym po czesku) czy on sam się pomylił, ale sytuację wyjaśnia Marcin Momot z CD Projekt RED.

Słowo wyjaśnienia w tym temacie, ponieważ wiele osób od wczoraj mnie taguje. Nic nie zmieniło się w kwestii systemu metra w Cyberpunk 2077 – nie planujemy dodawać go w przyszłości.

– twierdzi Marcin Momot z CD Projekt RED

To już kolejne zaprzeczenie, jakoby deweloperzy mieli skupić się na takiej mechanice. CDPR od dawna odsuwa domysły graczy, którzy wciąż liczą na metro w grze. “Widmo wolności”, jak się okazuje, na pewno tego nie zaoferuje. Warto pamiętać, że twórcy nieustannie ulepszają grę.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie