Czy Cyberpunk 2077 można już nazwać pełnoprawnym RPG? CDPR uważa, że tak

Cyberpunk 2077 - Vi na motocyklu
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Fani dostrzegli sporą zmianę w opisie Cyberpunk 2077. Wróciło słowo kluczowe „RPG” jakoby sugerując, iż produkcja w pełni reprezentuje ten gatunek.

Teoretyczne rozważania na temat istoty RPG, odcinek kolejny.

Cyberpunk 2077 już jako RPG – twierdzi CD Projekt RED

Chyba nikomu nie trzeba przybliżać problematycznej historii polskiego megahitu. Produkcja zapowiadana jako pełnoprawne RPG okazała się nie posiadać wielu obiecywanych czy reklamowanych elementów. Doszło do tego kuriozalnego momentu, w którym CDPR zdecydowało się… usunąć kluczowe słowa związane z terminem „RPG” na swoich social mediach, sklepach cyfrowej dystrybucji czy nawet w promocyjnych materiałach. Zamiast „gra akcji role-playing z otwartym światem” było „przygodowa gra akcji z otwartym światem”.

Teraz, jak słusznie zauważają fani produkcji, termin „RPG” powraca. Możemy go uświadczyć m.in. w opisie gry na Steam. Oznacza to, iż CD Projekt RED po ostatniej aktualizacji o numerze 1.5 zdecydowało, iż ich tytuł zasłużył na określanie go mianem gry RPG. Ciekawi nas tylko, co dokładnie wpłynęło na taką zmianę. Czy jedna aktualizacja jest w stanie kompletnie wpłynąć na gatunek gry?

Fani w tej kwestii są dość podzieleni, choć sam nie ukrywam, iż na CP77 zawsze patrzeć będę pod kątem action RPG. Niedawno zresztą pisaliśmy o dość sporej liście ukrytych poprawek, które faktycznie wpływają na balans gry i elementów role-playing. Te ostatnie nie zwiększają wyłącznie „immersji”, jak zdaje się twierdzić wiele osób w internecie. Cała pozycja oparta jest bowiem na systemach RPG, które wpływają na rozgrywkę. Choć twórcom nie udało się dostarczyć na premierę wszystkich obiecywanych funkcji, raczej ciężko przyczepić się do reklamowania gry innym gatunkiem.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie