Bugi w Cyberpunk 2077 rzekomo nie są winą CD Projekt RED. Deweloperzy mieli zostać oszukani

Cyberpunk 2077 - bugi w grze nie są winą CDPR? Nowy raport w sprawie
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Okazuje się, że CD Projekt RED niekoniecznie może ponosić winę za fatalny start Cyberpunk 2077. Przynajmniej na to wskazuje najnowszy raport.

Problemów z produkcją Cyberpunk 2077 ciąg dalszy. Najnowsze rewelacje pochodzą tym razem od YouTubera Upper Echelon Games, który w przeszłości wielokrotnie wypowiadał się na temat gry. Zazwyczaj skupiał się na przytłaczających problemach i tym razem jest podobnie. Wszedł on ponoć w posiadanie aż 72-stronnicowego raportu, który rzuca nowe światło na proces testowania produkcji.

Cyberpunk 2077 w najnowszym raporcie

Za opiekę QA nad CP77 odpowiedzialna była rumuńska firma Quantic Lab. I to podobno przez jej zaniedbania dostaliśmy zabugowany i pełen problemów produkt. YouTuber zwraca uwagę na wiele szczegółów zawartych w raporcie, w tym te dotyczące procesu QA. Ponoć Quantic Lab oszukało CDPR twierdząc, że testowaniem ich tytułu zajmuje się więcej osób niż w rzeczywistości. Chcieli w ten sposób utrzymać kontrakt.

Tak samo QL twierdziło, że ich grupa testerów składa się przede wszystkim z doświadczonych pracowników, mających za sobą lata pracy w branży. Zamiast tego faktycznie testowaniem CP77 zajmowali się juniorzy, pracujący w firmie od dopiero sześciu miesięcy. Największym problemem mogły jednak okazać się wewnętrzne zasady panujący w rumuńskiej firmie. Wszyscy testerzy mieli bowiem zgłaszać dzienną, minimalną liczbę bugów. Zaowocowało to wieloma bezsensownymi zgłoszeniami z drobnostkami, a poważne błędy nie zostały uwzględnione.

Teoretycznie pokrywałoby się to z twierdzeniem, że zespół QA nie znalazł w grze wielu poważnych błędów na premierę. Z drugiej jednak strony ciężko uwierzyć w to, że polscy, doświadczeni twórcy, sami nie byli świadomi, jakie w rzeczywistości istnieją problemy z ich grą. Szefostwo również musiało widzieć działającą grę tuż przed premierą i mało realistycznie brzmi to, że nikt z zespołu nie zauważył, że Quantic Lab tak naprawdę nie wywiązało się ze swojego obowiązku. Tak więc polecam traktować wspomniany raport z dystansem, choć i tak jest spora szansa, że choć częściowo jest zgodny z prawdą. CDPR na razie nie wydał oświadczenia w tej sprawie.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie