Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

CS:GO – wiosenny Major najprawdopodobniej się nie odbędzie

Doniesienia sugerują, że Valve odwołuje wiosenny turniej Major w CS:GO. Rzekomo wszystkie większe turnieje e-sportowe mają zostać przełożone.

Pandemia dotknęła branży gamingowej na wiele sposobów. Choć najwięksi wydawcy notują ogromne wzrosty przychodów, to wiele gier zostało przesuniętych z uwagi na utrudnienia w produkcji.

Niestety, również tytuły stricte e-sportowe muszą mierzyć się z problemami. Jak donosi serwis HLTV, Valve rozesłało do organizatorów turniejów CS:GO wiadomości, w których informuje o ważnych zmianach w rozpisce turniejów.

Wiosenny turniej Major nie odbędzie się w tym roku. Dodatkowo warto wspomnieć, że mający odbyć się w listopadzie ESL ONE: Rio Major został wcześniej przełożony na nieokreślony termin. Podobny los spotka najpewniej inne, duże turnieje stacjonarne.

Najbliższym turniejem Major będzie więc ten odbywający się w październiku 2021 roku. Valve zaznaczyło jednak, że odbędzie się on tylko, jeśli „będzie to miało sens”. Na ten moment musimy poczekać na nieco więcej informacji lub oficjalne oświadczenie firmy.

Nie podano dokładnej przyczyny takiej bądź co bądź kontrowersyjnej decyzji, ale możemy być niemal pewni, że wynika ona z komplikacji związanych z epidemią. Organizacja tak dużego turnieju w obecnej sytuacji to spore wyzwanie dla organizatorów i chyba lepiej poczekać, aż będzie to łatwiejsze i mniej ryzykowne.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się