Crysis otrzyma fanowskie odświeżenie. Crytek pozwoli na darmową alternatywę?

Crysis otrzyma fanowskie odświeżenie. Crytek pozwoli na darmową alternatywę?
Newsy PC PS4 XOne

Niezadowoleni fani pracują nad własnym odświeżeniem kultowego Crysisa. Opublikowano pierwsze zrzuty ekranu z gry.

Wielu graczy wyczekiwało z wypiekami na twarzy na remastera Crysis. Niestety, kiepska wersja na Nintendo Switch ostudziła zapał fanów serii i pojawiły się liczne głosy zwątpienia w to, czy odświeżony klasyk podoła dość wysokim oczekiwaniom. Gracze narzekali na średnio ulepszoną grafikę, brak nowości i tragiczną sztuczną inteligencję, która nijak nie uległą poprawie względem pierwowzoru.

Społeczność postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i niedawno wystartował fanowski projekt odnowy słynnego pogromcy pecetów, który jednak jest jeszcze raczej daleki od ukończenia.

Zrzut ekranu z nieoficjalnego remastera gry

Remaster zgodny z wizją fanów zostanie wzbogacony m.in. o ray tracing czy SVOGI. Pierwsze zrzuty ekranu zapowiadają projekt całkiem obiecująco, jednak obawiam się, że Crytek dość szybko ukróci swawole graczy. To przedsięwzięcie stanowi nieduże, ale zawsze zagrożenie dla oficjalnego Crysis Remastered i wątpię, aby firma przeszła obok niego obojętnie. O tym jak będzie przekonamy się zapewne już niebawem.

Na razie twórcy amatorskiego odświeżenia poszukują innych osób, które będą chętne zaangażować się w ten jakże ambitny projekt.

Crysis Remastered  (ten od Crytek) zadebiutuje już 18 września na PlayStation 4, Xbox One i PC. Gra jest już dostępna na Nintendo Switch.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie