Teraz każdy będzie mógł przetestować walki samochodów

Od dziś gra jest dostępna w ramach Early Access na konsoli PlayStation 4, otwarte beta testy na wszystkich trzech platformach wystartują w dniu 30 maja.

Targem Games oraz Gaijin Entertainment ogłosili, że Crossout, post-apokaliptyczne MMO akcji, od 30 maja będzie dostępny za darmo na wszystkich trzech najpopularniejszych platformach: PlayStation 4, Xbox One oraz PC. Posiadacze konsoli Sony, którzy wykupią w PlayStation Store jedną z dwóch tzw. paczek założycielskich, dostępnych w ramach Early Acces, przetestują Crossout dwa tygodnie wcześniej, czyli 16 maja.

Śmiercionośny wirus

Akcja Crossout została umiejscowiona w 2047 roku, czyli w czasach, gdy tajemnicza epidemia śmiercionośnego wirusa „Crossout” zabiła większość populacji Ziemi. Ludzie, którzy przetrwali i stali się wojownikami szos, stawią czoła nowym zagrożeniom, walcząc o cenne zasoby. Wykorzystają do pojedynków zabójcze samochody stworzone z tysięcy dostępnych części. Modyfikacjom uległo wszystko, m.in.: kształt oraz wielkość pojazdów, ilość opancerzenia, broń i systemy wspomagania.

W Crossout połączyliśmy wysokooktanowe MMO akcji z unikatową zdolnością personalizacji pojazdów. W ciągu ostatnich miesięcy, w czasie zamkniętych beta testów, fani zbudowali setki tysięcy śmiercionośnych wehikułów. Ponad 65 000 z nich przeniesiono na specjalne schematy, dzięki którym gracze skorzystają z pracy, którą testerzy włożyli w tworzenie gry. Nie możemy się doczekać, by zobaczyć te maszyny na konsolach i PC – komentuje Stanislav Skorb, CEO w Targem Games.

Nieskończone opcje personalizacji

Wojownicy szos mogą budować pojazdy dostosowując je do swojego stylu gry przy wykorzystaniu tysięcy dostępnych ulepszeń. Zdobyte części gracze mogą łączyć ze sobą i zmieniać w zaawansowaną, zabójczą technologię, sprzedawać je lub handlować nimi z innymi kierowcami. W grze stworzonej przez Targem Games oraz Gaijin Entertainment rozgrywki prowadzone są w bardzo szybkim tempie. Zaawansowane modele uszkodzeń wpływają na wydajność pojazdu w trakcie pojedynku. Bloki silników wybuchają, koła, dachy i inne elementy odrywają się, a nad uszkodzonymi pojazdami unosi się gęsty dym. Ilość obrażeń maszyny otrzymanych w trakcie batalii ma wypływ na koszt napraw.

Co nowego po Zamkniętych Beta Testach?

Rozpoczęcie otwartych beta testów w Crossout wprowadzi wiele istotnych zmian w grze, w tym m.in. udostępni piątą grywalną frakcję wykorzystującą wojskową technologię – „Wilki Stepowe”. Gracze mogą spodziewać się nowych broni masowego wrażenia, takich jak rakiety naprowadzane oraz kołowe drony bojowe (małe auta o znacznym uzbrojeniu i sile rażenia). Dodatkowo, oprócz standardowych pojazdów, do rozgrywki trafią machiny wyposażone w mechaniczne nogi. Niczym pająki, futurystyczne urządzenia udostępnią całkowicie nowy sposób na pokonywanie pola bitwy. Na fanów Crossout czekają także nowe mapy oraz tryby rozgrywki, takie jak np. tor wyścigowy.

Źródło: materiał producenta

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.