Ta gra miała być pokazem możliwości Xbox One X. Premiera przesunięta

Przy okazji możecie zobaczyć, że nadchodzący tytuł wygląda bardzo podobnie w założeniach rozgrywki do świeżego jeszcze Agents of Mayhem.

Crackdown 3 potrzebuje jeszcze więcej czasu, by dojrzeć i wyjść na światło dzienne. Data premiery tytułu była ustalona na 7 listopada tego roku, lecz jak informuje Microsoft, te plany są już nieaktualne. Teraz powinniśmy oczekiwać strzelaniny wiosną 2018 roku. Powód?

Shannon Loftis z działu wydawniczego Microsoft Studios pisze ogólnie w serwisie Twitter, że deweloperzy chcą dostarczyć na rynek produkt, który spełni nasze oczekiwania.

Crackdown 3 miał być tytułem, który zaprezentuje możliwości konsoli Xbox One X, lecz prawda jest taka, że gra nie rzuca na kolana oprawą graficzną i na pewno nie wyczerpuje możliwości nowego sprzętu.

Ciekawe, czy na przesunięcie daty premiery mogła mieć wpływ premiera Agents of Mayhem. To nowość na rynku, która wygląda podobnie do Crackdown 3 i mogłaby powalczyć o klientów z powracającą serią. YouTube’r posługujący się pseudonimem Cycu1 postanowił zestawić fragmenty rozgrywki z obu gier. Sami zerknijcie:

Crackdown 3 zadebiutuje wiosną przyszłego roku na Xbox One oraz PC z systemem Windows 10. Światowa premiera Agents of Mayhem miała miejsce 15 sierpnia na PC, PS4 i Xbox One. W Polsce gra pojawi się 18 sierpnia.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.