Coś dla prawdziwych fanów gier. Książka o wojnie między Nintendo a Segą

Coś dla prawdziwych fanów gier. Książka o wojnie między Nintendo a Segą
Newsy
mario vs sonicJuż w maju ma zostać wydana książka, w której znajdą się szczegóły walki dwóch konsolowych gigantów na przełomie lat 80. i 90. Jak ona się zakończyła, zapewne wielu z Was wie.
Ale może nie zna kulis tego wydarzenia, które jakby nie było, odbiło niesamowite piętno na dzisiejszej strukturze branży gier. Autor książki Console Wars: SEGA, Nintendo and the Battle that Defined a Generation, czyli Blake J. Harris, przybliża wydarzenia sprzed ponad 20 lat. Książka ukaże się już 13 maja w zagranicznych sklepach. Niestety póki co, nic nie wiadomo o premierze w Polsce i naszym rodzimym języku. To jednak nie wszystko w tym temacie. Jest bardzo możliwe, że na podstawie opisanych w Console Wars wydarzeniach, powstanie także film. Zrealizować go ma prawdopodobnie... Sony Pictures. Producentem został Scott Ruddin, który ma na swoim koncie chociażby Moneyball i The Social Network. Co Wy na to?
Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie