Coś dla prawdziwych fanów gier. Książka o wojnie między Nintendo a Segą

0 komentarzy

Już w maju ma zostać wydana książka, w której znajdą się szczegóły walki dwóch konsolowych gigantów na przełomie lat 80. i 90. Jak ona się zakończyła, zapewne wielu z Was wie.

Ale może nie zna kulis tego wydarzenia, które jakby nie było, odbiło niesamowite piętno na dzisiejszej strukturze branży gier. Autor książki Console Wars: SEGA, Nintendo and the Battle that Defined a Generation, czyli Blake J. Harris, przybliża wydarzenia sprzed ponad 20 lat. Książka ukaże się już 13 maja w zagranicznych sklepach. Niestety póki co, nic nie wiadomo o premierze w Polsce i naszym rodzimym języku.

To jednak nie wszystko w tym temacie. Jest bardzo możliwe, że na podstawie opisanych w Console Wars wydarzeniach, powstanie także film. Zrealizować go ma prawdopodobnie… Sony Pictures. Producentem został Scott Ruddin, który ma na swoim koncie chociażby Moneyball i The Social Network. Co Wy na to?

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się