Control 2 nabiera kształtów. Nowa gra Remedy coraz bliżej

Control 2 coraz bliżej. Prace nad grą nabierają tempa
Newsy PC PS5 Xbox Series

Remedy Entertainment jeszcze nie skończyło z Alanem Wake’iem 2, ale już pracuje nad Control 2. Prace nad grą nabierają tempa, a zespół się powiększa.

Wszystko super i fajnie, ale uprzedzam, że Control 2 to i tak kwestia wielu, wielu lat. Remedy obecnie skupia się na rozwijaniu i łataniu Alana Wake’a 2, czyli bodaj jednej z najdoskonalszych gier ostatnich lat (zapraszam do recenzji – klik!). Tytuł otrzymać ma jeszcze dwa fabularne dodatki i inne nowości w postaci m.in. trybu Nowa Gra+.

Debiut jednak już był, więc fiński deweloper może przesunąć część pracowników do pozostałych projektów. Jak wiadomo, tych jest kilka. Wciąż najbliższym wydaje się remake dwóch pierwszych części Max Payne. Do tego mamy tytuł multiplayer, którego ramy zostały ostatnio zmienione na nowe.

Control 2 coraz bliżej, ale nie do końca

Gdzieś tam z tyłu majaczy też Control 2. Druga część prześwietnej przygodówki i gry akcji w uniwersum Alana Wake’a (choć to raczej uniwersum Control, tak naprawdę) zapewne nie doczeka się szybkiej premiery, ale cieszy, że zespół projektantów się powiększa. Teraz dołączyli do nich kolejni pracownicy, w tym Leonid Stepanov, starszy projektant rozgrywki przy Alan Wake 2.

Tworzenie Alana Wake’a 2 było dla mnie niesamowitą podróżą i niezapomnianym przeżyciem! Teraz nadszedł jednak czas na coś nowego. Zdradzę wam, że stałem się częścią zespołu odpowiedzialnego za rozwój Control 2!

napisał na Twitterze deweloper

Fani próbowali wypytać Stepanova o potencjalny okres premiery czy cokolwiek, co wskazywałoby, jak daleko od premiery jest gra. Pracownik Remedy odsuwał te pytania, wskazując, że nic nie wie o dacie debiutu. Pamiętajmy, że nowe Control nie wyszło jeszcze z fazy koncepcyjnej, więc z pewnością nie spodziewajmy się premiery w ciągu kilku najbliższych lat.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie