Twórcy Alana Wake’a zmieniają darmową multiplayerową grę na “grę premium w kooperacji”

Remedy zmienia plany. Darmowa gra multiplayer to teraz gra premium
Newsy PC PS5 Xbox Series

Projekt Vanguard to teraz projekt Kestrel. Remedy Entertainment poinformowało, że zmieniło koncepcję jednej ze swoich nadciągających gier wideo.

Remedy Entertainment niedawno wydało szalenie docenionego Alana Wake’a 2, czyli jedną z najlepiej przyjętych gier tego roku, a zarazem tytuł mogący pochwalić się sporą liczbą nominacji do The Game Awards 2023. Firma nie zamierza robić sobie wolnego, bo pracują nad kilkoma projektami.

Pewne jest Control 2, a także dwa fabularne DLC do niedawnego Wake’a. Do tego firma sprawuje pieczę nad projektem Vanguard… a w zasadzie to sprawowała. Teraz projekt ten przechrzczono na Kestrel i zmieniono jego założenia. Gra powstaje w bliskiej współpracy z Tencentem i wspólnie z Remedy doszli do oni do wniosku, że w niepewnym rynku free-to-play nie ma dziś szans na niewypał.

Ze względu na niepewność związaną z tworzeniem udanej gry na szybko zmieniającym się rynku free-to-play i związane z tym ryzyko, strony omówiły nowy kierunek dla projektu gry, który otrzyma nową nazwę kodową Kestrel.

– przyznało Remedy w oświadczeniu (za VGC)

Na premierę czy nawet pokaz nie czekajcie. Tytuł wrócił do etapu proof-of-concept, czyli pierwotnego wymyślania założeń gry. Dopiero później rozpoczną się właściwe prace wstępne, a na końcu dopiero faktyczny development. Premiera jest więc oddalona o wiele lat, choć sam projekt z pewnością wydaje się intrygujący. W końcu może okazać się kooperacyjną grą w świecie Control, czyli niejako SCP od Remedy. Czekamy na więcej wieści! Dość powiedzieć, że ambicje twórców sięgają znacznie dalej.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie