Codemasters wraca do korzeni. Co to oznacza?

Firma zamyka jedną ze spółek. Chce się skupić przede wszystkim na gatunku gier wyścigowych.

Codemasters przez wiele ostatnich miesięcy prowadzi proces restrukturyzacji. Ofiarą cięć jest maltański oddział firmy, który do tej pory wydał tylko jedną grę w wersji mobilnej – Battle Decks. Tym samym Codemasters postanowiło, że skupi się na grach wyścigowych, z którymi kojarzone jest od lat (seria TOCA, a później DIRT oraz GRID).

Tworzenie gier spoza tego gatunku to była świetna przygoda, ale wiemy, że nasze serca należą do wyścigów w przeróżnych wersjach. Dirt Rally w ramach Early Access odniosło niesamowity sukces, F1 2015 sprzedało się świetnie w wielu różnych krajach, dodatkowo ogłosiliśmy ostatnio mobilną wersję Micro Machines, a nasza “mapa drogowa” skupia się na grach wyścigowych – podkreśla jeden z przedstawicieli studia w rozmowie z serwisem Eurogamer.


Sądzicie, że to jest dobra decyzja studia?

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

  • Niestety, pomimo, że F1 może i dobrze sie sprzedało, to gra okazała się słaba, odgrzewany kotlet, którego na domiar złego pozbawiono trybu kariery…. Cosik im z tą Maltą nie poszło, miała być optymalizacja kosztów a okazało sie coś zupełnie odwrotnego 🙂

24 Shares
Share24
+1
Tweet