Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Codemasters jest rozchwytywane. EA chce przejąć studio za miliard dolarów

EA próbuje przebić ofertę kupna Codemasters przez Take Two. Dwaj ogromni wydawcy konkurują o przejęcie producentów gier wyścigowych.

Gry wyścigowe cieszą się niegasnącą popularnością. Studiem przodującym w produkcji „samochodówek” jest zdecydowanie Codemasters, które stoi za takimi seriami jak Dirt i symulatory F1.

Okazuje się, że rzeczeni deweloperzy są rozchwytywani przez największych wydawców na świecie. Jakiś czas temu Take-Two złożyło ofertę wykupienia studia za 970 milionów dolarów, jednak najwyraźniej wydawca GTA będzie musiał zmienić swoje plany.

Portal Sky News donosi, że EA Games przebiło ofertę Take-Two i zaproponowało Mistrzom Kodu 1.2 miliarda dolarów. Wiele wskazuje na to, że jest to już ostateczna oferta i porozumienie dojdzie do skutku w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Taki ruch zdaje się być wbrew pozorom bardzo rozsądny z punktu widzenia EA. Elektronicy zyskaliby kilka silnych marek, a dodatkowo otrzymaliby dodatkowych, doświadczonych deweloperów do pracy nad nowymi odsłonami serii Need For Speed.

Wygląda na to, że EA pragnie poszerzyć swoją strefę wpływu o segment gier wyścigowych. Wydawca właściwie zdominował rynek produkcji sportowych i dodanie do repertuaru firmy kilku znaczących samochodówek zdecydowanie odbiłoby się pozytywnie na wynikach finansowych.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się