Cities: Skylines II ma szansę się zrehabilitować. Nowości, DLC i wieści o oficjalnych modach

cities skylines ii oficjalne mody dlc
Newsy PC

Jest szansa na to, aby Cities: Skylines II działało tak, jak powinno. Zanosi się na aktualizacje, dodatki, a także oficjalne wsparcie dla modów.

Debiutujące jesienią ubiegłego roku Cities: Skylines II nie zaliczyło zbyt dobrej premiery. Jak się okazuje, studio Colossal Order ma świadomość niedociągnięć w grze i tłumaczy to zwykłym brakiem czasu na doszlifowanie produktu. Na szczęście wydaje się, że deweloperzy w końcu zakasali rękawy i doprowadzą tytuł do poziomu, którego od początku oczekiwali gracze. Na ten rok zapowiedziano przede wszystkim cykl kilku dużych aktualizacji z poprawkami wydajności i optymalizacjami gry. Autorzy opublikowali też mapę drogową rozwoju gry w 2024 r. Dzięki temu wiemy, jakie nowości trafią do Cities: Skylines II.

Cities: Skylines II DLC. Beach Propierties i Bridges & Ports

Pierwszy pakiet DLC dla Cities: Skylines 2 zostanie wydany już 25 marca 2024 r. Chodzi tu o Beach Propierties, które wyceniane jest na 9,99 euro. DLC wchodzi w skład wydania Ultimate Cities: Skylines 2. Na dodatkowe koszty nie będą też narażeni gracze posiadający Waterfronts Expansion Pass. Dzięki temu, że deweloperzy opublikowali mapę drogową rozwoju gry na ten rok, wiadomo też, że w IV kwartale pojawi się wielkie rozszerzenie Bridges & Ports, skupione na morskich wybrzeżach wielkich metropolii. Szczegóły rozwoju gry znajdziecie zresztą na poniższej grafice:

Cities: Skylines II – oficjalne wsparcie dla modów

Jeszcze kilka dni temu w sieci pojawiła się informacja, że oficjalne mody do Cities: Skylines II nie pojawią się zbyt szybko. Dziś wiemy już jednak, że deweloperzy kończą właśnie pracę nad wsparciem dla modów. Dlatego też już 25 marca do gry trafi Modding Beta. Gracze otrzymają ponadto wbudowany w grę edytor, który będzie pozwalał na kreowanie przeróbek i własnych map. Autorzy dostarczą także platformę dla szerokiego dzielenia się swoimi modami. Niestety w napływie tak wielu nowych informacji, nie padła jedna z ważniejszych: kiedy spodziewać się daty premiery gry na konsole. A poniżej – zwiastun wspomnianego DLC pt. Beach Properties:

Advertisement
Udostępnij: