Twórcy Days Gone pracują nad nową częścią kultowej serii? Intrygujący wpis studia

Syphon Filter może być nową grą twórców Days Gone
Newsy PS5

Na Twitterze Bend Studio pojawił się bardzo ciekawy wpis. Wynika z niego, że niebawem możemy otrzymać wieści związane z marką Syphon Filter.

Ostatnia gra z serii zapoczątkowanej w 1999 roku ukazała się w 2007 roku jako Logan’s Shadow wydane wyłącznie na konsole PlayStation. Od tamtej pory o cyklu tym jest względnie cicho. „Względnie”, bo jednak PS Plus oferuje dostęp do tej kultowej skradanki. Mimo wszystko nie było w ogóle mowy o remasterze czy remake’u, ani tym bardziej nowej części.

Teraz się to zmieniło, bo studio, które odpowiada za zapoczątkowanie cyklu, napisało bardzo ciekawą wiadomość na Twitterze. Bend Studio, bo o nich mowa, stworzyli też uwielbiane przez graczy Days Gone. Druga część może nigdy nie powstać, choć fani z całego serca na to liczą. W każdym razie obecnie studio ma pracować nad kolejną grą. Podobno mówimy o nowym IP w otwartym świecie, ale krótki wpis na social mediach rozgrzał fanów Syphon Filter.

Na dziś zaplanowano konserwację. Gracze muszą zsyfonować swój filtr. W tym czasie nie wystąpią żadne problemy, ponieważ jest to całkowicie zmyślone. Dziękujemy za wsparcie.

– informuje Bend Studio na Twitterze

Tak, wiem – po polsku ten wpis nie ma żadnego sensu, ale oryginalnie zdanie „Players must Syphon their Filter” jawnie wskazuje na coś związanego z kultową marką. Tylko o co może chodzić? Wydawać by się mogło, że teraz jest idealny moment na wydanie nowej części gier skradankowych; w obliczu absencji tak naprawdę jakiejkolwiek konkurencji. Istnieje spora szansa nie tyle na nową część, a dodanie kolejnej gry z serii do PS Plusa albo ewentualnie powstawanie remastera. Możliwe, że deweloperzy pracują nad dwiema grami jednocześnie i nie tylko zajmują się nowym IP, ale jest to akurat niezbyt prawdopodobne. Pozostaje nam jedynie czekać.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie