Twórcy Days Gone pracują nad nową częścią kultowej serii? Intrygujący wpis studia

Days Gone 2 nigdy nie powstanie - punktuje reżyser | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Na Twitterze Bend Studio pojawił się bardzo ciekawy wpis. Wynika z niego, że niebawem możemy otrzymać wieści związane z marką Syphon Filter.

Ostatnia gra z serii zapoczątkowanej w 1999 roku ukazała się w 2007 roku jako Logan’s Shadow wydane wyłącznie na konsole PlayStation. Od tamtej pory o cyklu tym jest względnie cicho. “Względnie”, bo jednak PS Plus oferuje dostęp do tej kultowej skradanki. Mimo wszystko nie było w ogóle mowy o remasterze czy remake’u, ani tym bardziej nowej części.

Teraz się to zmieniło, bo studio, które odpowiada za zapoczątkowanie cyklu, napisało bardzo ciekawą wiadomość na Twitterze. Bend Studio, bo o nich mowa, stworzyli też uwielbiane przez graczy Days Gone. Druga część może nigdy nie powstać, choć fani z całego serca na to liczą. W każdym razie obecnie studio ma pracować nad kolejną grą. Podobno mówimy o nowym IP w otwartym świecie, ale krótki wpis na social mediach rozgrzał fanów Syphon Filter.

Na dziś zaplanowano konserwację. Gracze muszą zsyfonować swój filtr. W tym czasie nie wystąpią żadne problemy, ponieważ jest to całkowicie zmyślone. Dziękujemy za wsparcie.

– informuje Bend Studio na Twitterze

Tak, wiem – po polsku ten wpis nie ma żadnego sensu, ale oryginalnie zdanie “Players must Syphon their Filter” jawnie wskazuje na coś związanego z kultową marką. Tylko o co może chodzić? Wydawać by się mogło, że teraz jest idealny moment na wydanie nowej części gier skradankowych; w obliczu absencji tak naprawdę jakiejkolwiek konkurencji. Istnieje spora szansa nie tyle na nową część, a dodanie kolejnej gry z serii do PS Plusa albo ewentualnie powstawanie remastera. Możliwe, że deweloperzy pracują nad dwiema grami jednocześnie i nie tylko zajmują się nowym IP, ale jest to akurat niezbyt prawdopodobne. Pozostaje nam jedynie czekać.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie