Ceniona polska instytucja dołącza do projektu OSVR
[caption id="attachment_29450" align="aligncenter" width="1000"] OSCV Academia[/caption]
Celem OSVR jest ustanowienie wspólnych standardów związanych z produkcją urządzeń i gier wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość.
Program OSVR Academia to nie nowość, ale cieszy fakt, że najnowsze projekty będą powstawać z udziałem Polaków. Właśnie dołączyło do niego 13 nowych uniwersytetów oraz instytucji badawczych. Wśród nich znajduje się Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe afiliowane przy Polskiej Akademii Nauk.
Twórcy Open Source Virtual Reality (OSVR), platformy mającej na celu stworzenie nowego, otwartego standardu urządzeń przeznaczonych do interakcji z wirtualną rzeczywistością, zapowiedzieli dzisiaj ponadto uruchomienie innowacyjnego portalu badawczego, który powstanie na oficjalnej stronie OSVR. Wyniki badań, prowadzonych między innymi przez akademickich partnerów OSVR, będą dostępne dla deweloperów, entuzjastów i wszystkich zainteresowanych wirtualną rzeczywistością.
- Otwarta platforma wymiany wiedzy i odkryć instytucji naukowych i komercyjnych, przyspieszy rozwój całej branży wirtualnej rzeczywistości i będzie stanowiła miejsce, w którym będą omawiane najważniejsze odkrycia - komentuje Christopher Mitchell, senior product marketing manager w Razer. - Rozwijając wirtualną rzeczywistość, wciąż stąpamy po dziewiczym gruncie i to właśnie dzięki współpracy rozwiązujemy napotkane problemy i wprowadzamy innowacje, aby technologia wirtualnej rzeczywistości mogła odnieść sukces na rynku masowym - dodaje.
OSVR, wspierany przez liderów branży, koncentruje się na graczach, którzy już od teraz będą mogli wznieść granie w wirtualnej rzeczywistości na kolejny poziom.