Cenega Tencent Logo

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Tencent planuje ogromne zakupy. Na celowniku m. in. Cenega

Tencent w ostatnim czasie planuje zakup kolejnych gigantów z europejskiej branży growej. Tym razem wygląda na to, że chiński gigant zainteresował się kilkoma polskimi firmami w tym – Cenega S.A.

Na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikowano wpis, z którego wynika, że holenderskie Proxima Beta Europe B.V. ma w planach przejęcie polskiego 1C Entertainment – jak zauważa redakcja Gry-Online. Dla ścisłości dopowiem, że Proxima należy do samego Tencent, a w skład 1C Entertainment wchodzi odpowiednio nasz rodzimy wydawca, sklep internetowy muve.pl, 1C Online Games oraz QLOC specjalizujące się w tworzeniu lokalizacji gier. Poniżej możecie zobaczyć wspomniane oświadczenie:

(…) Zgłaszający zajmuje się głównie pisaniem, produkcją, marketingiem i wydawaniem gier komputerowych. Świadczy również powiązane z tymi usługi oraz szeroko pojęte usługi IT. Zgłaszający jest ostatecznie kontrolowany przez Tencent Holdings Limited („Tencent”). Tencent, razem ze swoimi spółkami zależnymi („Grupa Tencent”), prowadzi działalność w sektorze komunikacyjnym, informatycznym i rozrywkowym oraz w sektorze internetowym. Działalność Grupy Tencent w szczególności obejmuje obsługę platform internetowych i mobilnych, reklamę, tworzenie i wydawanie oprogramowania gier oraz obsługę platform medialnych. Spółki Przejmowane są aktywne w branży gier wideo, zajmując się głównie dystrybucją i produkcją gier oraz świadcząc powiązane z tym usługi.

czytamy we wniosku na uokik.gov.pl

Cóż, zakupowego szału chińskiego Tencent końca nie widać. Nie wiemy jeszcze, jak sytuacja się rozwinie, jednakże będziemy Was o tym informować na bieżąco. Ciężko przewidzieć na ten moment, jaki może mieć wpływ to ewentualne przejęcie na dalszą sytuację związaną z gamingiem w naszym kraju.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się