Cena Xbox Scorpio to około 1600 zł? Microsoft odpowiada

Cena Xbox Scorpio to około 1600 zł? Microsoft odpowiada
Newsy XOne

Jeden z branżowych analityków wypowiedział na temat prognozowanej ceny Xbox Scorpio. Producent ustosunkował się do jego komentarza.

Michael Pachter – znany branżowy analityk – stwierdził niedawno, że cena Xboksa Scorpio nie powinna przekroczyć 399 dolarów, czyli około 1600 złotych. Jeśli Microsoft ustali wyższą cenę, to według Pachtera, będzie to samobójstwo. Jego wypowiedź postanowił skomentować szef marki Xbox Phil Spencer.

Otóż stwierdził on, że cena Scorpio na pewno będzie wyższa niż Xboksa One S, ponieważ w tym przypadku mówimy o sprzęcie klasy premium. Również premium będzie więc cena.

Scorpio to konsola premium i będzie oczywiście kosztować więcej niż S, takie jest założenie. Nie ogłosiliśmy jeszcze ceny, ale chcemy aby było jasne, że inwestycja którą robimy w przypadku Scorpio, ma na celu dostarczenie klientom sprzętu z wysokiej półki, a to oznacza wyższą cenę – twierdzi Spencer.

Obecnie Xboksa One S można kupić za około 1200 złotych w najtańszej wersji z dyskiem 500 GB. Są również wersje specjalne oraz takie z większym dyskiem i grą. W takim przypadku dochodzimy często do kwoty 1600 złotych, a nawet i więcej. Biorąc to pod uwagę, można założyć że ceny Xboksa Scorpio będą startować od kwoty 1600 złotych. Podejrzewamy jednak, że będzie ona dużo wyższa.

Premiera Xbox Scorpio została przewidziana na koniec przyszłego roku.

Project Scorpio dostarczy nam „prawdziwe 4K”

Premiera PS4 Pro już za nami, a część graczy wciąż czeka na największego konkurenta nowej konsoli od Sony, którym niewątpliwie będzie Project Scorpio (Xbox Scorpio). Już podczas zapowiedzi tej platformy Microsoft zaznaczał, że dostaniemy w swoje ręce najpotężniejszą konsolę na rynku, oferującą moc 6 teraflopów oraz 8 ulepszonych rdzeni procesora. Przepustowość pamięci ma wynosić ponad 320 GB/s.

Konsola zadebiutuje na rynku dopiero pod koniec 2017 roku i jak zapewnia gigant z Redmond, dostarczy nam takich wrażeń, które są obecnie dostępne dla osób wydających tysiące dolarów na komputery PC.

Ludzie, którzy wydają tysiące dolarów na high-endowe PC poznali już takie doświadczenie. Jak przyniesiemy tę skalę do konsoli, którą postawicie w swoim salonie? To duża część tego, co zaoferuje Project Scorpio – zaznacza Aaron Greenberg z Microsoftu na łamach serwisu GameTransfers.

Przedstawiciel firmy zapewnia również, że wszystkie gry, które wyjdą na Xbox Scorpio spod skrzydeł Microsoft Studios, zapewnią nam prawdziwą rozdzielczość 4K: Wszystkie gry, które przygotowujemy dla Project Scorpio, będą działać w natywnym 4K.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie