Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

CD Projekt z milionowym dofinansowaniem od państwa, które może pomóc Cyberpunk 2077

Polska spółka będzie miała fundusze na rozwój swoich projektów.

We wrześniu pisaliśmy o liście wniosków, które dostały się do kolejnego etapu PROGRAMU OPERACYJNEGO INTELIGENTNY ROZWÓJ 2014-2020. Kto przejdzie przez sito, otrzyma dofinansowanie na wybrane działania.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju podało już wyniki konkursu i jeśli chcecie zobaczyć, kto otrzyma państwowe pieniądze, zerknijcie do tego dokumentu PDF.

Na największe wsparcie może liczyć spółka CD Projekt, która na działania firm CD Projekt RED oraz GOG otrzyma blisko 30 milionów złotych. Na co zostaną wydane takie pieniądze?

Na początek mamy City Creationkompleksowa technologia służąca do kreacji „żywego”, grywalnego w czasie rzeczywistym, miasta o wielkiej skali, która bazuje na zasadach, sztucznej inteligencji i automatyzacji oraz uwzględnia opracowanie innowacyjnych procesów i narzędzi wspierających tworzenie najwyższej jakości gier z otwartym światem.

CD Projekt wnioskował również o dofinansowanie Animation Excellence kompleksowa technologia umożliwiająca znaczny wzrost jakości i produktywności skomplikowanych animacji ciała i twarzy na potrzeby gier RPG z otwartym światem, uwzględniająca również innowacyjne rozwiązania procesowe i unikalny zestaw dedykowanych narzędzi.

Trzecim wnioskiem było Cinematic Feelkompleksowa technologia umożliwiająca dostarczanie unikalnej, filmowej jakości w grach RPG z otwartym światem, uwzględniająca również innowacyjne rozwiązania procesowe i unikalny zestaw dedykowanych narzędzi.

A na sam koniec Seamless Multiplayerkompleksowa technologia umożliwiająca tworzenie unikalnej rozgrywki dla wielu graczy, uwzględniająca wyszukiwanie przeciwników, zarządzanie sesją, replikację obiektów oraz wsparcie różnorodnych trybów rozgrywki razem z unikalnym zestawem dedykowanych narzędzi.

Należąca do holdingu CD Projekt firma GOG Poland Sp. z o.o. starała się z kolei o pieniądze na system generycznego wsparcia cross-platformowej rozgrywki wieloosobowej w grach komputerowych dla najpopularniejszych konsol i systemów operacyjnych.

Liczymy, że część z nowych technologii znajdzie zastosowanie przy Cyberpunk 2077 i z niecierpliwością czekamy na jakiekolwiek szczegóły dotyczące produkcji.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%