CD Projekt RED rozrośnie się specjalnie dla Cyberpunk 2077

Polskie studio zamierza przyjąć wielu nowych pracowników.

Krakowski oddział dewelopera składa się obecnie z około 30 osób, lecz w ciągu nadchodzących 12 miesięcy zespół powiększy się do ponad 100 pracowników, na których czele stanie John Mamais. Potwierdził on w rozmowie z serwisem Gamepressure, że ogólnie CD Projekt RED rozrośnie się do około 500 osób, by w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w Cyberpunk 2077.


Oznacza to, że nad nową grą ma pracować o wiele większa grupa deweloperów niż nad Wiedźminem 3. W krakowskim oddziale powstaną kluczowe części  Cyberpunk 2077. Oprócz tego ekipa, której będzie przewodził Mamais, zacznie w przyszłości tworzyć inne tytuły klasy AAA.

Póki co wiemy naprawdę niewiele o kolejnej produkcji REDów. Czy prace nad Cyberpunk 2077 ruszyły już z miejsca? Ostatnio jeden z pracowników studia poruszał ten temat, lecz tak naprawdę niewiele z tego wynikało.

CD Projekt RED skupia się teraz na dwóch obszarach – aktualizacji silnika graficznego, który napędzi Cyberpunk 2077 oraz poszukiwaniu nowych talentów. Oferty pracy możecie znaleźć w tym miejscu.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

70 Shares
Share70
+1
Tweet