CD Projekt - Michał Kiciński i Marcin Iwiński

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Akcjonariusze CD Projektu chcą dymisji zarządu. Powodem Cyberpunk 2077

Abri Advisors, czyli brytyjska firma będąca akcjonariuszem CD Projekt, wysłała do spółki list, w którym krytykuje otwarcie sytuację związaną premierą Cyberpunk 2077. Przedstawiciel firmy w imieniu pozostałych inwestorów oczekuje dymisji najważniejszych członków zarządu polskiej spółki.

O tych przykrych informacjach dowiedzieliśmy się dzięki zagranicznemu serwisowi Bloomgerg. Jak możemy przeczytać w tamtejszym artykule, niezwykle krytycznie wypowiada się o polskiej firmie dyrektor generalny Abri Advisors, Jeffrey Tirman.

Nie sądzę, abyś mógł celowo próbować popełnić tyle błędów, ile popełnili ci faceci. (…) To jest naprawdę szokujące.

– powiedział w wywiadzie dla Bloomberg Jeffrey Tirman, dyrektor generalny Abri Advisors

Chwilę po tej wypowiedzi Jeffrey dodał, że będzie zabiegał u pozostałych akcjonariuszy o zastąpienie rady nadzorczej. Nie wydarzy się to, jeżeli prezes Adam Kiciński i Marcin Iwiński odwołają się do dymisji. Choć nie wiadomo, ile inwestor posiada udziałów w CD Projekt, ponoć jego rola tam nie jest mała. Warto nadmienić, że Tirman dodał jeszcze jedną ważną rzecz:

Chciałbym, aby firma przedstawiła publiczny plan, w jaki sposób zamierza zająć się wszystkimi niedociągnięciami i jak planuje, ze strategicznego punktu widzenia, naprawić swoją markę i zaufanie, które zostało utracone wśród klientów i akcjonariuszy.

– powiedział w wywiadzie dla Bloomberg Jeffrey Tirman, dyrektor generalny Abri Advisors

W zasadzie o takich planach mogliśmy ostatnio przeczytać. Czyżby te informacje nie trafiły jeszcze do wspomnianych akcjonariuszy? Możliwe jednak, że jest to niewystarczająca ilość informacji dla brytyjskiej firmy.

W momencie pisania tego artykułu twórcy Cyberpunka jeszcze nie wystosowali żadnej odpowiedzi na wspomniany wcześniej list. Szczerze mówiąc, obawiam się nadchodzących wydarzeń. Na pewno polska firma nie jest w tym momencie w korzystnej sytuacji. Jak tylko będzie wiadomo coś więcej w tym temacie, na pewno Was poinformujemy.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się