CD Projekt RED “choruje” przez Fallout 4, czyli o relacjach z konkurencją

Czy zespół odpowiedzialny za Wiedźmina 3 z chęcią sięga po nową grę od Bethesdy? Oto odpowiedź.

Z biznesowego punktu widzenia jest czymś naturalnym, że trzeba zobaczyć, co też porabiają konkurencyjne studia w branży. Wypuszczony niedawno Fallout 4 oraz ogrywany od kliku miesięcy Wiedźmin 3 z pewnością powalczą o miano króla RPG tego roku. Kto siądzie na tronie? Zapewne każdy ma swojego faworyta i nie ma co dywagować, co jest lepsze a co gorsze. Obie gry zasługują na uznanie.

Pracownicy CD Projekt RED również rzucili się na Fallout 4 dając do zrozumienia, że utrzymują z Bethesda Softworks przyjazne relacje.

Było sporo “przeziębień” w naszym studiu podczas premierowego tygodnia Fallout 4… i zastanawiam się dlaczego! Bethesda robi absolutnie doskonałe gry, nie ma co do tego wątpliwości. Wszystko, co serwują, jest dla nas inspiracją i mamy nadzieję, że tak samo nasze gry działają na nich – przyznał Jose Teixeira z CD Projekt RED w rozmowie z serwisem Gamereactor.

Tutaj w studiu wszyscy jesteśmy wielkimi graczami i choć są różne preferencje, niemal każdy jest zakochany w RPG. Sądzę, że ta rywalizacja pomiędzy dwoma producentami jest korzystna zarówno dla graczy, jak i dla samych zespołów, które skupiają się na tym, by być jeszcze lepszymi – dodaje Teixeira.

I nie ma co gadać – tak to powinno wyglądać! Jeśli śledzicie profil Marcina Momota z CD Projekt RED na Twitterze, zapewne też wiecie, że jest on wielkim fanem Fallout 4. Wy też gracie zarówno w najnowszy tytuł od Bethesdy oraz w Wiedźmina 3?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.