CD Projekt Cyberpunk i nowe przejęcia

Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

CD Projekt chce przejąć nowe studio. „Fundamentalna” zmiana strategii

CD Projekt ma ambitne plany ekspansji. Przygląda się innym studiom, aby móc je wcielić pod swoje skrzydła. To jednak nie wszystko.

Adam Kiciński – szef CD Projektu – przyznał ostatnio w rozmowie z agencją Reuters, że firma szuka możliwości na rozwój. Jedną z opcji ma być przejęcie innego studia producenckiego (możliwe że na jednym się nie skończy). Polski developer podkreślił, że dla CD Projektu jest to „fundamentalna” zmiana w strategii działania. Wszystko po to, aby być gotowym do produkcji nie jednej, a aż dwóch dużych gier.

Czy w związku z tym można się spodziewać przejęć w Polsce czy za granicą? Otóż jak twierdzi Kiciński, spółka nie ograniczy się tutaj do lokalizacji. Nie wiemy jednak, jaką dokładnie rolę będzie spełniać nowe studio w ramach CD Projektu. Czy będzie całkowicie odpowiedzialne za jedną z nowych gier, czy tylko zajmie się konkretną częścią danej produkcji. Nie wiadomo też, jak duże studio chce przejąć CD Projekt.

Firma zaznacza, że przejęcie nie będzie miało na celu poprawienie wyników finansowych spółki. Jednocześnie firma podkreśla, że sama zabezpieczyła się przed ewentualnym wrogim przejęciem. Kilka lat temu ograniczono prawa głosu akcjonariuszy do 20%.

CD Projekt – najbliższe plany

Obecnie z ujawnionych rzeczy wiemy, że CD Projekt rozwija przede wszystkim dwie marki: Cyberpunk 2077 oraz Wiedźmin. W przypadku pierwszej gry skupia się na dopracowywaniu produkcji, wypuszczając kolejne aktualizacje. Na razie kwestia trybu multiplayer do Cyberpunka, została zawieszona. Z kolei marka Wiedźmin ma otrzymać nową grę na sprzęty mobilne.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się