CD Projekt chwali się wynikami. “Kolejny rekordowy kwartał”

Firma nie ma co narzekać na przypływ gotówki i jak zaznacza, zarobione środki pozwolą rozwijać kolejne projekty na jeszcze większą skalę.

Grupa CD Projekt zanotowała w trzecim kwartale tego roku 113,2 mln zł przychodów i 40,4 mln zł zysku netto.


Największy wpływ na wyniki osiągnięte we wspomnianym okresie miała dalsza świetna sprzedaż Wiedźmin 3: Dziki Gon. Niestety nie poznaliśmy przy okazji nowych danych dotyczącej tego, ile egzemplarzy gry znalazło już swoich nabywców.

To rekordowy dla spółki kwartał pod względem wyniku netto – ustępujący jedynie kwartałowi premiery Wiedźmina 3 – zaznacza CD Projekt.

W komunikacie podkreślono również, że w trzecim kwartale studio CD Projekt RED koncentrowało się przede wszystkim na popremierowym wsparciu gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, zarówno w tradycyjnych, jak i cyfrowych kanałach sprzedaży. Realizowana była dodatkowo kampania informacyjna poprzedzająca premierę pierwszego płatnego dodatku do Wiedźmina 3, Serca z Kamienia. Premiera drugiego dodatku, Krew i Wino, planowana jest na pierwsze półrocze nadchodzącego roku.

– Zarobione środki pozwolą nam realizować kolejne projekty na jeszcze większą skalę i sięgać po jeszcze więcej – zaznacza Piotr Nielubowicz, wiceprezes zarządu CD Projekt.

Czekamy zatem na Krew i Wino, a następnie na kolejny wielki tytuł, czyli Cyberpunk 2077! Sądzicie, że będzie hit?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

31 Shares
Share31
+1
Tweet