Cardboard – rzeczywistość rozszerzona zrobiona z papieru. Oto instrukcja

Facebook ma swoje Oculus Rift. Google podejmuje rękawicę i proponuje nam coś naprawdę nietypowego.

Jak cieszyć się rozszerzoną rzeczywistością nie wydając za dużo grosza? Wystarczy zamówić pizzę, przygotować nożyczki, gumkę recepturkę oraz posiadać odpowiedniego smartfona z systemem Android.

Choć przypomina to żart na prima aprilis, potraktujcie tę informację całkowicie serio. Podczas konferencji Google I/O zaprezentowano nowy projekt, który pozwala zmienić smartfon z Androidem w funkcjonalne okulary do rzeczywistości rozszerzonej.

Google Cardboard – bo o tym cacku mowa – to gadżet w stylu zrób to sam. A więc zaczynamy! Na początek przyda się spory karton, np. po pizzy. Ważne, by miał przynajmniej 22cm na 56cm. Do tego soczewki o ogniskowej  40mm, magnesy, rzep oraz duża gumka recepturka. Kompletny przepis na sporządzenie okularów znajdziecie w tym miejscu.

Google-Cardboard-1
Fot.: Google

Ważny jest również smartfon. Musi być to urządzenie z systemem Android. Obecnie wspierane są: Google Nexus 4, Google Nexus 5, Motorola Moto X, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Galaxy S4 i Samsung Galaxy S5. Ewentualnie mogą być: HTC One, Motorola Moto G i Samsung Galaxy S3 (urządzenia częściowo kompatybilne).

Google-Cardboard-2
Fot.: Google

Dodatkowo będziecie potrzebowali darmowej aplikacji, która podzieli wyświetlacz smartfona na pół. Można ją ściągnąć z tego miejsca.

I gotowe! Google, ogłaszając swój projekt Google Cardboard, zapewne chce pokazać konkurencji, ze wcale nie trzeba stosu złotówek, by cieszyć się wirtualną rzeczywistością.

Google Cardboard – prezentacja

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

2 (KOMENTARZE) “Cardboard – rzeczywistość rozszerzona zrobiona z papieru. Oto instrukcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: