Call of Duty 2021 WW2 - żołnierz z II WŚ

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Call of Duty potrzebuje gruntownych zmian – twierdzi były deweloper

Seria Call of Duty jest z nami od wielu lat i nie jest żadną tajemnicą, że pod względem rozgrywki trochę stoi w miejscu. Twierdzą tak nawet dawni współtwórcy cyklu.

Były Creative Strategist Infinity Ward, Robert Bowling, wyjaśnił na Twitterze czego według niego potrzebuje marka. Obecny szef studia Midnight Society napisał wprost, że tu nie pomogą pomniejsze nowości – Call of Duty wymaga całkowitej przebudowy, aby powrócić do łask.

Nadszedł czas, aby budować od podstaw.
Potrzebujemy czegoś więcej niż iteracji, potrzebujemy rewitalizacji.
Skupienia się z powrotem na podstawowej rozgrywce, a nie na bramkach zawartości.
Kiedyś traktowaliśmy naszych graczy jak społeczność, a nie konsumentów. Wprowadziliśmy ich do gry, aby oceniali mapy, a nie rynek.

– napisał Robert Bowling na Twitterze

Trudno jest mi się nie zgodzić z opinią Bowlinga. Choć Call of Duty w obecnej formie ma rzeszę fanów, seria przestała już czymkolwiek zaskakiwać. Nawet te najlepsze odsłony są po prostu „kolejnym CoD-em”. Jednych to cieszy, a innych niezmiennie martwi.

Wielkie zmiany w cyklu to na razie tylko życzenie graczy. Faktem jest, że i tak póki co będziemy otrzymywać co roku kolejne standardowe odsłony – niedawno wyciekły nawet kolejne szczegóły Modern Warfare II.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się