Call of Duty: WWII oficjalnie. Trwa odliczanie do wielkiej prezentacji

Deweloperzy są gotowi, by ujawnić owoce swojej pracy.

Kilka godzin temu pisaliśmy o nadchodzącej prezentacji Call of Duty: WWII i choć tytuł nie zostanie pokazany w ten weekend – jak wynikało z niepotwierdzonych informacji – to nie będziemy musieli czekać na niego o wiele dłużej.

Activision uruchomiło bowiem oficjalną stronę Call of Duty: WWII, zatem mamy po pierwsze oficjalne potwierdzenie tytułu, a co za tym idzie tego, że zostanie on osadzony w realiach drugiej wojny światowej, a po drugie dowiedzieliśmy się, kiedy zobaczymy pierwsze materiały z gry.

Wydawca informuje, że specjalny streaming prezentujący Call of Duty: WWII zostanie odpalony 26 kwietnia (środa) o godzinie 20:00 czasu polskiego (choć na profilu Call of Duty w serwisie Facebook podano godzinę 19:00 – do środy wszystko zapewne się wyjaśni).

Za nową odsłonę Call of Duty odpowiada studio Sledgehammer Games, które musi sprostać wysokim oczekiwaniom graczy, chcących mocno pobrudzić swoje łapki w drugowojennych okopach. Dla wielu z Was zapewne to bardzo dobra wiadomość – koniec z przyszłością, CoD wraca na prawdziwy front!

Kiedy premiera? Według jednego z przecieków, zagramy w listopadzie tego roku (poniżej konkretna data premiery z plakatu reklamowego).

Call of Duty: WWII

Call of Duty: WWII – data premiery na plakacie reklamowym. Bez zaskoczenia

Activision wciąż nie ujawnia szczegółów na temat gry, a w sieci lądują kolejne przecieki. Pierwszy z nich, który pojawił się pod koniec marca, przyniósł ze sobą grafiki przedstawiające okładkę oraz steelbook. To wtedy dowiedzieliśmy się również, że pełny tytuł nowej odsłony brzmi Call of Duty: WWII. Informacja została później potwierdzona przez brytyjskiego Eurogamera, który powoływał się na własne źródła.

Teraz otrzymujemy kolejny przeciek – plakat reklamowy, opublikowany w serwisie Twitter. Jakość zdjęcia jest fatalna, lecz można na nim dostrzec datę premiery Call of Duty: WWII. Gra ma zadebiutować na rynku 3 listopada, czyli bez zaskoczenia, ponieważ większość odsłon Call of Duty lądowała u graczy właśnie na początku wspomnianego miesiąca.

W prawym górnym rogu plakatu widzimy logo PlayStation, co może wskazywać, że posiadacze konsoli od Sony dostaną wcześniejszy dostęp do DLC, które pojawią się po premierze.

Call of Duty: WWII – data premiery 3 listopada.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.