Szanujesz prywatność? Ricochet w Call of Duty: Warzone może ci się nie spodobać

Call of Duty Warzone Pacific - gracze jadą pojazdami - PG
PC

Gracze Call of Duty: Warzone Pacific, nadeszła ta ważna chwila, kiedy to Wasza gra została wzbogacona o nowy system zabezpieczeń. Ricochet to anticheat, który działa na podobnej zasadzie, jak ten z popularnej produkcji Valorant.

Ricochet pierwotnie zadebiutował w CoD: Vanguard, jednakże gracze battle royale od Activision musieli czekać do wczorajszego patcha na wgranie go do plików tytułu. Co takiego wyróżnia ten system zabezpieczeń na tle tych z innych gier?

Ważnym aspektem jest fakt, że działa on z uprawnieniami systemowymi na poziomie Kernel. Oznacza to, że anti-cheat ma dostęp do normalnie zabezpieczonych danych, do których „zwykłe aplikacje” nie mogą mieć wglądu. Przykładowo taki program jest w stanie nadzorować działanie innych procesów uruchomionych w tle.

Oczywiście Ricochet jest nastawiony tylko i wyłącznie na poszukiwanie ewentualnie działających cheatów podczas grania w Call of Duty: Warzone. Twórcy niejeden raz zaznaczali, że gracze mogą czuć się bezpieczni, ponieważ ich nowe rozwiązanie nie będzie „grzebało w nieswoich sprawach”. W związku z tym jakiekolwiek niepożądane dane nie powinny być sprawdzane przez Ricochet, a tym samym gdziekolwiek nie wyciekną.

Jak wspominałem, anti-cheat jest już dostępny w Warzone, także zachęcam do zagrania na Calderze lub Wyspie Odrodzenia, aby sprawdzić, czy rzeczywiście natraficie na znacznie mniej oszustów.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie