Call of Duty: Warzone 2 w przeciekach. Przesłuchiwanie graczy i cztery inne nowości

Call of Duty : Warzone - grafika
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Tom Henderson w swoim artykule podsumował najnowsze przecieki związane z Call of Duty: Warzone 2. Wychodzi na to, że twórcy znacząco chcą zmienić rozgrywkę.

W artykule w serwisie Exputer Tom Henderson, znany branżowy insider, wyjaśnia pięć nowości, które mogą trafić do Warzone 2. Warto przy tym pamiętać, że są to nieoficjalne informacje, więc nie należy brać ich za pewnik. Tym bardziej że sam leaker podkreśla, iż tytuł może powstawać jeszcze przez 5-6 miesięcy, więc sporo do tego czasu może się zmienić. Niemniej niektóre pomysły twórców wydają się znacząco zmieniać rozgrywkę w stosunku do oryginału.

CoD: Warzone 2 ma zaoferować kompletną nowość, czyli system przesłuchiwania wrogich graczy. Jest to mechanika bardzo przypominająca to, co znamy choćby z Rainbow Six Siege. Jeżeli schwytamy wrogiego gracza, będziemy mogli skorzystać z około 6-sekundowej animacji, w której przeciwnik wyjawi nam pozycje swoich towarzyszy na mapie. Następnie go zabijemy. Choć mechanika może nie trafić do gry, niektóre źródła Hendersona twierdzą, że to po prostu drobny dodatek do animacji egzekucji.

Powrót do klasyki w Call of Duty: Warzone 2

Warzone 2 zaoferować ma powrót kamizelek kuloodpornych, co nieźle skomplikuje system wyposażania się w płyty pancerza. Teraz płyt użyjemy tylko wtedy, gdy będziemy mieć przeznaczoną do nich kamizelkę. Im wyższy poziom wyposażenia, tym więcej pancerza będziemy mogli włożyć do środka. Powróci i mocno wpłynie na rozgrywkę także nowy system wyposażenia. Tym razem ekran ekwipunku może wyglądać jak z Escape from Tarkov, gdzie nasz plecak zaoferuje konkretną ilość miejsca wyrażoną w kafelkach. Amunicja, broń, a także killstreaki mają zajmować konkretne kafelki i naszym zadaniem będzie „zabawa w Tetrisa” aby to wszystko ułożyć.

Zupełną nowością, przypominającą nieco Fortnite, jest system twierdz. Na mapie gry pojawią się specjalnie oznaczone miejsca strzeżone przez wrogich NPC. Będziemy mogli wejść do środka i wykonać konkretne cele, aby zdobyć m.in. ulepszoną wersję perków (pro perks). Niektóre zadania zagwarantują nam dostęp do naszego zestawu uzbrojenia, a jeszcze inne dodadzą killstreaki.

Activision po zapowiedzi Warzone 2 nabrało wody w usta i w zasadzie milczy. Premiery gry spodziewamy się jednak w bieżącym roku, zapewne w czwartym jego kwartale.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie