Call of Duty Warzone - Operator Salah z jej waranem z Komodo

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Oszuści w Warzone ewoluowali i nie muszą już nawet celować

Gracze Call of Duty: Warzone w ostatnim czasie narzekają na falę kolejnych cheaterów. Tym razem stworzono Aim Bota nowej generacji, z którym nie trzeba patrzeć na przeciwnika, aby go trafić.

Na ten niecodzienny cheat natrafiliśmy u zagranicznej redakcji PC Gamer w tym artykule. Coraz większe grono graczy dzieli się w sieci swoimi nagraniami, kiedy to padli ofiarą tak zwanego Silent Aima. Mowa tutaj o zmodyfikowanej wersji Aim Bota, czyli niedozwolonego, zewnętrznego narzędzia do automatycznego namierzania swoich oponentów. Poniżej możecie zobaczyć przykładowe wideo z opisywaną sytuacją:

Co najsmutniejsze w tym wszystkim, ten ostatni filmik został wrzucony na subreddit gry ponad miesiąc temu, a pierwszy pochodzi sprzed zaledwie 2 dni. Wspomniany cheat najwidoczniej dalej nie został zablokowany przez Activision. Szczerze mówiąc, sam nie miałem okazji jeszcze spotkać kogoś, kto by go używał, a sam raczej regularnie grywam w Call of Duty: Warzone. Najwidoczniej miałem to szczęście i liczę, że ono mnie nie opuści.

Uważam sytuację za wyjątkowo kuriozalną. Skoro obserwując innego gracza, możemy zauważyć, że ten strzela do innych patrząc „w kosmos”, nie widzę najmniejszej przeszkody, aby serwer gry mógł zaradzić tego typu zdarzeniom. Napotkaliście już na oszustów korzystających z tego typu oprogramowania? Dajcie znać w komentarzach, ponieważ nie wolno takich spraw zostawiać bez nagłośnienia. Może macie własne nagrania, które to przedstawiają? Jeśli tak, zachęcam do podzielenia się z nimi również.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się