Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Call of Duty: Modern Warfare – o braku trybu Zombie i kampanii prowadzącej do kooperacji

Staramy się stworzyć autentyczny, realistyczny świat pełen emocji – zaznacza studio Infinity Ward. Dlatego w Call of Duty: Modern Warfare nie ma w nim miejsca na tryb z zombiakami.

Wczoraj poznaliśmy sporo szczegółów na temat Call of Duty: Modern Warfare, które w październiku pojawi się na komputerach PC oraz konsolach PS4 i Xbox One. Gra jest określana jako miękki reboot serii i zawiera jednocześnie kilka znaczących zmian – od nowego silnika, po wieloplatformową grę w trybie wieloosobowym. Jeśli chcecie poznać konkrety, zapraszamy do naszej wczorajszej wiadomości. Tutaj skupimy się na kolejnych ważnych wieściach dotyczących nowego CoD’a – braku zombiaków oraz kooperacji.

Call of Duty: Modern Warfare nie ma miejsca na Zombie

Fani Call of Duty przyzwyczaili się w ostatnich latach do trybu Zombie, lecz w nadchodzącej odsłonie będzie on nieobecny. Dlaczego? Szwędacze pojawiły się w serii Call of Duty dzięki studiu Treyarch, które wprowadziło nieumarłych do cyklu Black Ops. Infinity Ward również miało romans z zombiakami umieszczając dedykowany im tryb w CoD: Infinite Warfare. Jednak deweloper czuje, że nieumarli totalnie nie będą pasować do klimatu nadchodzącego Modern Warfare, ponieważ gra próbuje stworzyć autentyczny, realistyczny świat pełen emocji, w przeciwieństwie do stylizowanej, graficznej powieści i doświadczenia superbohatera od Treyarch.

Ponieważ oni [studio Treyarch] skupiają się na bardziej stylizowanej, graficznej powieści, doświadczeniu superbohaterów, mogą mieć o wiele więcej rodzajów rozgrywki w swoich grach – powiedział Jacob Minkoff z Infinity Ward serwisowi PlayStation Lifeplay. – Ale my staramy się stworzyć autentyczny, realistyczny świat pełen emocji i uczuć. Nie mamy takiej elastyczności, aby umieścić zombie w naszej grze. To naraziłoby na szwank poczucie gry w świecie, który jest realistyczny i autentyczny oraz powiązany z konfliktami oraz sprawami, o jakich słyszymy na co dzień – dodaje.

Nie znaczy to, że w Call of Duty: Modern Warfare zabraknie kooperacji, którą zapewniał tryb Zombie. – Nie jesteśmy jeszcze gotowi, by mówić więcej o kooperacji, lecz zdradzę Wam, że kampania fabularna dla jednego gracza poprowadzi nas bezpośrednio do fabuły związanej z kooperacją. Bez zatrzymywania. Wydarzenia będą kontynuowane. Takie elementy jak gameplay, progresja, historia będą kontynuowane we wszystkim, co mamy na płycie z grą lub do pobrania cyfrowego – mówi Minkoff.

Zatem bez zombiaków w Call of Duty: Modern Warfare, lecz z kooperacją, która będzie kontynuacją fabuły z kampanii dla jednego gracza. Podoba się Wam taka opcja?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%