Stało się. Oto oficjalna zapowiedź Call of Duty: Modern Warfare III i data premiery

Call of Duty: Modern Warfare III to nie skok na kasę. Twórcy bronią gry
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Dostaliśmy pierwszy oficjalny teaser Call of Duty: Modern Warfare III wraz z docelową datą premiery. Zaskoczeni? Wiem, wiem – ale możecie chociaż udawać!

Wszyscy powinniśmy udawać zaskoczenie, bo Activision wrzuciło do internetu potwierdzenie plotek i przypuszczeń sprzed wielu miesięcy. Nowe Call of Duty to oficjalnie Modern Warfare III, o czym wiedzieliśmy już wcześniej. Teraz jednak mamy to oficjalnie i do tego na materiale wideo!

Sama zapowiedź pozbawiona jednak została konkretów. Ot, zwykły teaser skupiający się raczej na podsyceniu zainteresowania niż pokazaniu czegokolwiek. W tle słychać głosy postaci znanych z poprzednich części, więc wiemy, że będzie to najpewniej bezpośrednia kontynuacja historii z MWII. Co ciekawe, Modern Warfare III podobno zaczynało jako duże DLC do “dwójki”, ale projekt rozrósł się na tyle, iż postanowiono o jego odcięciu i stworzeniu osobnej gry.

Dostaliśmy przy okazji datę premiery – 10 listopada 2023 roku. Klasycznie dla serii zadebiutuje ona w gorącym okresie, jakby Activision było pewne swego. Tym razem za projekt odpowiada najpewniej Sledgehammer Games. Ich części wydają się najmniej entuzjastycznie przyjmowane, więc ciekawi jestem, jak będzie teraz.

Na więcej informacji trzeba zaczekać – najpewniej do Gamescomu 2023, na którym Activision ma podobno pokazać swojego nowego FPS-a. Wydarzenie startuje już 23 sierpnia. Spodziewam się, że wtedy dostaniemy więcej materiałów oraz szczegółów na temat kampanii fabularnej i nowości w trybie multiplayer.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie