W Call of Duty: Modern Warfare II będzie straszyć. Zapowiedź już blisko, powróci lubiana postać

Call of Duty: Modern Warfare - grafika
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Jesteśmy już blisko oficjalnej zapowiedzi Call of Duty: Modern Warfare II. Potwierdzono, że w grze ujrzymy pewnego znajomego jegomościa.

Infinity Ward nawiązało do niemal kultowej już misji „Going Dark” i zmieniło wszystkie grafiki w swoich mediach społecznościowych na ciemne obrazki, na których praktycznie nic nie widać. Jeśli jednak nieco je rozjaśnimy i podkręcimy kontrast, naszym oczom ukaże się pewien duszek. To już prawie pewne: Simon „Ghost” Riley powróci w nowym Call of Duty.

Call of Duty: Modern Warfare II - Ghost

Zagrywka marketingowa Infinity Ward jednoznacznie wskazuje, że już niedługo ujrzymy zapowiedź najnowszego CoD-a. Pełne ujawnienie może nastąpić tak naprawdę w każdej chwili, ale póki co trudno byłoby wskazać konkretną datę zapowiedzi. Warto uzbroić się w cierpliwość.

Spekuluje się, że Call of Duty: Modern Warfare II może się ukazać nieco wcześniej, niż zakłada standardowy harmonogram wydawniczy serii. Informator Tom Henderson twierdzi że premiera może być zaplanowana na październik. Na podjęcie decyzji o wydaniu gry we wcześniejszym terminie miała wpłynąć kiepska sprzedaż Call of Duty: Vanguard.

Wcześniejsze przecieki wskazywały, że kampania nowego Call of Duty skupi się na zaprezentowaniu starcia z kolumbijskimi kartelami narkotykowymi. Produkcja ma też zaoferować pewien tajemniczy, nietypowy tryb rozgrywki, a wraz z grą (lub chwilę po jej premierze) miałaby ukazać się nowa mapa do Call of Duty: Warzone. Przypominam, że niedawno potwierdzono również, iż powstaje pełnoprawny następca Warzone.

Na ten moment nowe Call of Duty zapowiada się według mnie bardzo dobrze. Nad grą pracuje niezastąpione Infinity Ward, kampania zyska intrygujący setting, powrócą lubiane postacie, multiplayer ma zaoferować coś nowego… na razie same plusy. Mam nadzieję, że faktycznie będzie tak ciekawie, jak sugerują przecieki i szczątkowe informacje od wydawcy.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie