Zbyt realistyczne Call of Duty Modern Warfare 2 może skończyć się pozwem. Przez strzelaninę w hotelu

Call-of-Duty
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

W Call of Duty Modern Warfare 2 możemy zobaczyć niezwykle szczegółowo odwzorowany hotel. Niby fajnie, bo czym realistyczniej, tym lepiej. Ale co na to właściciel budynku?

Hotel w Amsterdamie może podjąć kroki prawne w związku z pojawieniem się w Call of Duty: Modern Warfare 2. Budynek możemy zobaczyć zarówno w kampanii fabularnej, jak i na mapie w trybie sieciowym. Oczywiście, rozgrywają się tutaj brutalne wymiany ognia, a trup ściele się gęsto. Gracze nie mają nic przeciwko, ale właściciel hotelu już tak.

Call of Duty Modern Warfare 2 powodem pozwu?

Mowa o pięciogwiazdkowym hotelu Conservatorium w Amsterdamie, który pojawia się w grze pod nazwą Breenbergh. Choć nazwa została zmieniona, jest to ten sam wiernie odwzorowany budynek – czytały na łamach serwisu PC Gamer.

Właściciel hotelu jest oburzony, że został on bez jego wiedzy wykorzystany w grze jako miejsce strzelanin:

Zauważyliśmy, że Hotel Conservatorium trafił do nowego Call of Duty. Ogólnie rzecz biorąc, nie wspieramy gier, które wydają się zachęcać do używania przemocy. Gra w żaden sposób nie odzwierciedla naszych podstawowych wartości i żałujemy naszego widocznego i niechcianego zaangażowania.

Roy Tomassen, menedżer hotelu Conservatorium

Nie wiadomo jeszcze, czy właściciel hotelu zdecyduje się na drogę sądową, by np. wpłynąć na usunięcie lub zmianę obiektu w grze. Jedno jest pewne – Conservatorium zdecydowanie nie podoba się rola, jaką otrzymał. Tym bardziej, że nikt ich o pozwolenie nie pytał.

PC Gamer zaznacza, że choć pozew może wydawać się dla wielu nonszalancki, to architektura jest chroniona prawami autorskimi zarówno na mocy prawa europejskiego, jak i amerykańskiego.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie