Activision reaguje na doniesienia o rocznej przerwie dla Call of Duty

Call of Duty Warzone - żołnierz
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Activision postanowiło zaprzeczyć niedawnym pogłoskom, jednak… nie do końca. Czy Call of Duty faktycznie zrobi sobie rok przerwy? Wiele wskazuje na to, że i owszem.

Rok bez Call of Duty to… zdecydowanie dobra wiadomość.

Co z Call of Duty w 2023 roku?

Niedawno pisaliśmy o plotkach, które powstały po artykule Bloomberga. Popularny i dość trafny w swoich przeciekach Jason Schreier napisał, iż CoD zrobi sobie roczną przerwę. W 2023 roku mamy ponoć nie spodziewać się kolejnej pełnoprawnej części cyklu. Activision zareagowało dość szybko, choć niejednoznacznie.

Jak informuje redaktor Bloomberga na Twitterze, wydawca serii CoD postanowił wystosować oficjalne oświadczenie. Te jest dość krótkie i, szczerze mówiąc, niekoniecznie zaprzecza niedawnym pogłoskom.

Mamy ekscytującą listę darmowych i płatnych doświadczeń z serii Call of Duty zaplanowanych na ten i przyszły rok, ale nie tylko. Raporty twierdzące inaczej są nieprawdziwe.

– wyjaśnia Activision w komunikacie

Jak to zwykle bywa, powinniśmy zgłębić to, co Acti chce przekazać nam między wierszami. Nie zostało bowiem nigdzie potwierdzone, iż niedawne plotki są nieprawidłowe tylko, iż plotki dotyczące braku jakiejkolwiek nowości z cyklu CoD w 2023 roku są fałszywe. Schreier sam wspominał, iż wydawca szykuje również darmowe gry. Tak więc Acti może wydać nowego CoD-a w 2023 roku, ale niekoniecznie będzie to pełnoprawna, płatna odsłona cyklu czy w ogóle… jakakolwiek gra jako taka.

Activision zorganizowało wczoraj kilka spotkań, aby poinformować studia COD o nowościach. Wygląda na to, że plany na rok 2023 są jeszcze trochę niejasne, ale będą obejmować między innymi DLC do Modern Warfare z 2022 roku. A Treyarch dostanie dodatkowy rok.

– wyjaśnia Schreier w kolejnym wpisie

Tak więc redaktor pozostaje przy swoim, również twierdząc, iż CoD 2023 (autorstwa Treyarch) może ukazać się z rocznym opóźnieniem.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie