Call of Duty zrobi sobie przerwę. Czeka nas rok bez nowej odsłony

Call of Duty - grafika
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Niedawno potwierdzono tegoroczną odsłonę Call of Duty, czyli Modern Warfare II oraz kolejne wcielenie Warzone. Wygląda jednak na to, że w przyszłym roku zostaniemy bez nowego CoD-a.

Activision postanowiło, że opóźni premierę tworzonego przez studio Treyarch Call of Duty 2023 o rok – podaje Bloomberg. Oznacza to, że w przyszłym roku nie otrzymamy nowej odsłony serii i będzie to pierwszy taki przypadek od prawie dwóch dekad. Choć opóźnienie przyszłorocznego CoD-a to nadal nieoficjalna wiadomość, Bloomberg jest wiarygodnym źródłem przecieków.

Decyzja Activision ma być motywowana porażką Vanguard. Najnowsza odsłona serii rzekomo nie spełniła oczekiwań wydawcy, co poskutkowało zmianą planów odnośnie pierwotnie planowanej na przyszły rok produkcji. Wysoko postawieni pracownicy firmy mieli uznać, że coroczne premiery gier z serii nie są dobrym pomysłem. Na decyzję rzekomo nie wpłynęło przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft.

Coś jednak zastąpi przyszłorocznego CoD-a. Activision rzekomo szykuje nieznaną jeszcze produkcję free to play, przy której pomoże studio Treyarch. Szczegóły być może poznamy jeszcze w tym roku.

O tym, że CoD może porzucić coroczne premiery słyszeliśmy już wcześniej. Nie mamy jednak pewności, że opóźnienie przyszłorocznej odsłony to początek „nowej ery” dla serii. Może to być jednorazowa sytuacja.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie