Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Call of Duty walczy z plagą oszustów. 200 000 zbanowanych kont

Activision nie zamierza stosować półśrodków w walce z cheaterami. Zbanowano ponad 200 000 oszustów w dwóch odsłonach Call of Duty.

Już wkrótce rozpoczną się testy najnowszej odsłony CoD. Tymczasem Infinity Ward zmaga się z plagą cheaterów, jaka nawiedzała Modern Warfare i Warzone przez ostatnie miesiące.

Okazuje się, że starcie z oszustami przebiega całkiem sprawnie. Co więcej, deweloperzy zbanowali już ponad 200 000 kont, a liczba stale rośnie. Jak donosi Vice, tylko w zeszłym tygodniu z rozgrywki wykluczono 20 000 kont graczy Warzone.

Nie oznacza to oczywiście końca walki, bo co po niektórzy oszuści lubują się w kontynuowaniu psucia zabawy innym nawet na kilku kontach jednocześnie.

Fala banów ma przygotować serwery gry na szósty sezon zabawy, który niedawno się rozpoczął.

Infinity Ward zapowiada, że zamierza stale aktualizować zabezpieczenia gry tak, aby maksymalnie zmniejszyć liczbę oszustów. Trudno się dziwić. Nic tak nie frustruje, jak porażka przeciwko nieuczciwemu przeciwnikowi.

Co ciekawe, wielu graczy zgłasza, że otrzymali blokadę pomimo nieużywania żadnych niedozwolonych wspomagaczy. Choć głosy potencjalnych oszustów należy przyjmować z przymrużeniem oka, to być może coś jest na rzeczy.

Warto przypomnieć, że autorski system anti-cheat od Valve banował osoby, które faktycznie nie posiadały żadnych oszustw. Oprogramowanie błędnie rejestrowało uruchomione w tle programy jako potencjalne zagrożenie i blokowało konta użytkowników. Oby w tym przypadku nie było podobnie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się