Bus Simulator 16 podjechał na Steam

Gracze będą mieli szansę nie tylko samodzielnie kierować autobusami, ale także zarządzać wraz z przyjaciółmi własną firmą autobusową.

Grą mogą cieszyć się już miłośnicy symulacji na PC i Mac, a w pierwszym tygodniu po premierze tytuł dostępny jest w obniżonej cenie – 22,49€ (-10%).


W Bus Simulator 16 gracz wciela się w postać kierowcy popularnej linii autobusowej tętniącego życiem miasta Sunny Springs. W tej roli będzie miał okazję kierować autobusami stworzonymi specjalnie dla tej gry oraz licencjonowanymi pojazdami firmy MAN, słynnego niemieckiego producenta autobusów i ciężarówek. W grze pojawią się dwa autobusy – miejski Man Lion’s City A37 oraz autobus przegubowy MAN Lion’s City A23.

Kierowca będzie musiał umieć w przyjazny i profesjonalny sposób przewieźć pasażerów, a następnie stworzyć swoją pierwszą linię autobusową i opracować dla niej rozkład jazdy. Im lepiej gracz radzi sobie z tymi wszystkimi zadaniami, tym lepszy będzie wizerunek jego firmy. Wpłynie to nie tylko na popularność, w tym finanse, operatora autobusów, ale także krok po kroku odblokuje dostęp do nieodkrytych dzielnic miasta i nowych autobusów. Za zarobione pieniądze gracz może kupić nowe pojazdy oraz wynająć dodatkowych kierowców, którzy mogą być na zmianę przypisywani do różnych linii autobusowych. Kierowcy AI posiadają indywidualne umiejętności, które, rozwijane z czasem, pozwolą im co raz lepiej kierować przypisanymi im liniami. Dzięki temu poprawi się zarówno wizerunek firmy, jak i urosną jej przychody.

Wbudowany edytor dróg umożliwi graczowi łatwe tworzenie zupełnie nowych linii autobusowych, a także wprowadzanie zmian do linii już istniejących. Ta funkcja wprowadza do gry różnorodność, która zatrzyma gracza na dłużej w tym otwartym, przyjaznym dla kierowców świecie.

Wirtualnym kierowcom, którzy lubią grać z innymi graczami, na pewno przypadnie do gustu tryb multiplayer, dzięki któremu firmę autobusową może jednocześnie prowadzić aż 32 uczestników. Wszyscy gracze mają wspólny dostęp do menu zarządzania spółką, mogą, między innymi, tworzyć oraz zmieniać trasy, kupować nowe autobusy, zarządzać personelem, przypisywać linie innym kierowcom, a także rozmawiać za pomocą wbudowanego w grę czatu.

Rozrywkę w grze zapewnią graczom nie tylko specjalne wydarzenia oraz ukryte misje, ale również możliwość przemalowania autobusów oraz zamontowania na nich reklam – ostatnia opcja pozwoli im także na dodatkowe poszerzenie dochodów firmy. Sprzyjający kreatywności i prosty w obsłudze tryb edycji umożliwi społeczności graczy personalizację świata gry, zmianę istniejących w niej obiektów oraz dodanie do Bus Simulator 16 stworzonych przez siebie nowych wzorów, przedmiotów i autobusów.

Źródło: materiał producenta

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

  • matzieg

    Jeżeli będzie na bieżąco aktualizowane i nie będzie trudno o jakieś ciekawe mody to OMSI może się bać

13 Shares
Share13
+1
Tweet