Bramble: The Mountain King na fragmentach rozgrywki. Nordycki horror wygląda pięknie

Bramble The Mountain King
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Studio Dimfrost pracuje nad Bramble: The Mountain King. Właśnie dostaliśmy pierwszy gameplay-trailer ciekawie zapowiadającej się produkcji.

Horror i nordyckie baśnie w jednym brzmi jak coś, co może zaintrygować wielu fanów grozy.

Bramble: The Mountain King z pierwszym gameplayem

Pierwsze informacje o ciekawie wyglądającym Bramble dostaliśmy jeszcze ubiegłego lata, gdy w trakcie festiwalu gier pokazano pierwszy zwiastun produkcji. Wyglądał on co najmniej makabrycznie i ciekawie. W końcu mamy kolejny zwiastun, ale tym razem z urywkami rozgrywki!

Bramble wygląda jak przepiękna baśń, nieco “umroczniona” w stylu braci Grimm, sowicie podlana sosem z nordyckiego folkloru i tamtejszych legend. Nie da się ukryć, że folk i horror to dwa świetne gatunki, które genialnie się uzupełniają, dlatego też nadchodząca pozycja zapowiada się nad wyraz ciekawie.

Znamy też pierwsze konkrety na temat gry. Wcielimy się w małego chłopca, który wraz ze swoją starszą siostrą przemierza magiczny, acz mroczny las. Na swojej drodze spotkamy wielu przedstawicieli tamtejszych legend – gnomy, olbrzymów, trolle i wiele więcej. Niektóre istoty będą mogły nam pomóc, a inne – wręcz przeciwnie. Dlatego też będziemy się skradać, walczyć (także z bossami!) oraz rozwiązywać zagadki, aby przeżyć i wydostać się z mrocznej krainy.

Wszystko to brzmi niezwykle ciekawie, a nowy zwiastun wyłącznie podsyca moje zainteresowanie. Choć tytuł nieco przypomina Little Nightmares, wydaje się od niego znacznie bardziej brutalny i sugestywny. Mam tylko nadzieję, że deweloperom uda się stworzyć ciekawą i wciągającą fabułę. Bramble zadebiutuje “gdzieś” w 2022 roku na PC i “konsole”, możecie zapoznać się już z kartą gry na Steam.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij: