Harry Potter Lennyface i Hermiona przyglądają się czemuś

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Bohaterki w grze Harry Potter „omyłkowo” stroiły sprośne miny podczas otrzymywania obrażeń

Światy fantasy pozwalają na naprawdę wiele, ale miny aheago w grze na licencji Harry Potter nigdy bym się nie spodziewał. Dodajmy do tego, że mowa o produkcji przygotowanej z myślą o rynku azjatyckim…

Sprawa dotyczy produkcji Harry Potter: Magic Awakened, która została niedawno wydana na PC i urządzeniach mobilnych na rynku wschodnim, zdobywając spore zainteresowanie w Chinach. Jest szansa, że do popularności przyczynił się jeden z ostatnio odkrytych bugów – o czym poinformowało Kotaku. Zobaczcie, jakie miny stroiły bohaterki gry, gdy otrzymywały obrażenia:

Harry Potter Magic Awakened - aheago bug - PG

Dla niewtajemniczonych dopowiem, że taki wyraz twarzy występuje często w anime oraz mangach, szczególnie tych przeznaczonych dla dorosłych. „Aheago” to mina występująca u kobiet przeżywających orgazm. Polega na wystawieniu języka, a także podniesieniu wzroku w kierunku góry. Twórcy tłumaczą tę sytuację błędem spowodowanym „przyczepieniem” kawałka modelu do podbródka.

Harry Potter Magic Awakened - aheago bug - PG
Źródło: Twitter @ZhugeEX

W chwili pisania tego tekstu bug został już załatany. Nie dziwię się, że zostało to priorytetowo naprawione, ponieważ wielu graczy żądało zwrotów za poniesione w grze koszty. Trzeba przyznać, że jest to spora wpadka i nie powinno być to dopuszczalne w produkcji opartej na tak sławnej marce.

Pozostając w temacie Harrego Pottera – możliwe, że przegapiliście wieść na temat specjalnego powrotu trójki głównych bohaterów znanych z filmowego cyklu. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym miejscu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%