Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

BloodRayne powraca! Darmowa aktualizacja gier z serii

Kultowa seria BloodRayne doczeka się dwóch odświeżeń. Terminal Cut to mini-remastery, które z pewnością ucieszą największych fanów cyklu.

Seria BloodRayne całkowicie zniknęła z rynku gier wideo i od słabiutkiego Betrayal w 2011 nie dostaliśmy nowej odsłony cyklu. Wampirze gry z tytułową bohaterką w roli głównej nigdy nie były przesadnie dobre, jednak wielu graczy darzy je sentymentalną miłością i liczy, że skąpo odziany pół-wampir powróci do łask w formie nowej gry.

Póki co o potencjalnej kontynuacji nic nie wiadomo, ale mamy inną dobrą wiadomość. Zapowiedziano Terminal Cut, czyli odświeżenia pierwszej i drugiej części serii. Skromne remastery trafią na PC i będą darmowe dla posiadaczy pierwowzorów na platformie Steam i GOG.

Lista zmian w Terminal Cut prezentuje się następująco:

  • Wsparcie dla wyższych rozdzielczości, maksymalnie 4K.
  • Przeskalowane przerywniki filmowe
  • Wsparcie dla nowych kontrolerów dzięki XInput
  • Ulepszone renderowanie z antyaliasingiem
  • Poprawione oświetlenie
  • Tekstury w wyższej rozdzielczości
  • Usprawnienia efektów wizualnych, mgły i odbić

Ulepszone wersje BloodRayne zostały stworzone przez deweloperów z Terminal Reality, czyli oryginalnych autorów serii. Obydwa remastery zadebiutują 20 listopada i możecie dodać je do swojej listy życzeń Steam tutaj i tutaj.

Wampirzą serię można kochać, można też nienawidzić, ale to naprawdę miłe, że twórcy pomyśleli o swoich fanach i zdecydowali się na unowocześnienie oprawy swoich gier.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się