Bloober Team i Draw Distance łączą siły. Polscy twórcy horrorów zapowiadają nową grę

Bloober Team tworzy nową grę. Zapowiedziano
Newsy PC PS5 Xbox Series

Bloober Team wraz z indie studiem Draw Distance rozpoczęli wspólne prace nad Project M. Projekt wszedł już w “fazę produkcji”.

Bloober Team musi być teraz nieziemsko zajęte. Obecnie pracują nad sporą liczbą projektów, a kolejny powstaje na skutek ich współpracy z Draw Distance. O tajemniczym Project M nie wiemy w zasadzie nic, ale bezpiecznie można założyć, iż chodzi o kolejny horror. Spodziewam się jednak, że będzie on albo o mniejszej skali. Wszak Draw Distance znane jest m.in. z indie hitów takich jak ubiegłoroczne Serial Cleaners.

Pracujemy nad nową grą! Od ponad roku Bloober Team prowadzi prace przedprodukcyjne nad tytułem o nazwie kodowej Project M. Teraz gra wchodzi w fazę produkcji, a studio Draw Distance (twórcy marki Serial Cleaner), zostało wybrane na jej dewelopera!

– czytamy w komunikacie na Twitterze

Nie dziwi fakt powierzenia produkcji zewnętrznemu zespołowi. Krakowskie studio i tak jest bardzo mocno zajęte, przede wszystkim w związku z wielce oczekiwanym remake’iem Silent Hill 2. Jednocześnie pracują także nad rebootem ich wcześniejszej serii horrorów o tytule Layers of Fears. Wraz z Private Division zajmują się opracowaniem kolejnego survival horroru, a w 2021 roku potwierdzono także prace nad “next-genową” grą na PC i konsole wraz z Rogue Games. Sporo tego, ale przecież i tak wszyscy wiemy, że SH2 Remake stanowi ostateczny test dla deweloperów.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie