Bloober Team mogło zrobić grę Piła, ale wpadło na lepszy pomysł

Jigsaw
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Bloober Team pracowało już ze znaną filmową marką przy Blair Witch, ale okazuje się, że zespół mógł przygotować tytuł nawiązujący do innego znanego IP. Polacy dostali propozycję stworzenia gry osadzonej w krwawym uniwersum Piły.

Piotr Babieno zdradził, że Bloober miało do wyboru Piłę lub Blair Witch, więc wybór nie był wcale łatwy. Deweloperzy uznali jednak, że ciekawiej będzie przygotować świeżą historię w mniej znanym uniwersum zamiast odcinać kupony od bardzo wyeksploatowanego świata Piły. Chyba było warto.

Lionsgate przyszło do nas i powiedziało: “Słuchajcie, uwielbiamy Layers of Fear. Widzieliśmy, co robicie z Observerem, więc chcielibyśmy z wami współpracować. Wiemy, że chcielibyście robić swoje własne gry, więc proszę, oto nasza lista IP dla horrorów, wybierzcie jedną”. Mogliśmy wybrać Piłę, która jest bardziej popularna niż Blair Witch, ale zdecydowaliśmy się na Blair Witch, ponieważ uniwersum ma wiele możliwości, aby stworzyć coś nowego. To był powód, dla którego wybraliśmy ten projekt.

– powiedział prezes Bloober Team, Piotr Babieno, w rozmowie z IGN

Prezes Bloober Team ujawnił też, że studio często otrzymuje propozycje pracy nad znanymi markami, ale najzwyczajniej w świecie nie ma odpowiednich zasobów na tworzenie wielu projektów jednocześnie.

W tej chwili, szczerze mówiąc, ciągle mamy prośby od studiów filmowych lub od innych licencjodawców, aby z nimi współpracować, ponieważ Bloober Team jest w jakiś sposób rozpoznawalny. Niestety, przez prawie rok musieliśmy powiedzieć “nie” prawie wszystkim, ponieważ nie jesteśmy w stanie zrobić więcej tytułów w tym samym czasie.

– kontynuował

Chętnie ograłbym jeszcze jedną grę Bloober Team bazującą na znanej licencji. Rynek filmowych i growych horrorów jest ogromny, a niektóre uniwersa aż proszą się o poszerzenie. Kto wie, może w niedalekiej przyszłości się doczekam.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie