Blizzard zakończy wsparcie dla Windows XP oraz Vista. Nie uruchomimy Diablo III czy World of Warcraft

Stare systemy operacyjne zostaną odstawione przez wielkiego dewelopera.

Blizzard informuje, że jeszcze w tym roku rozpocznie proces zakończenia wsparcia dla Windows XP oraz Windows Vista w przypadku gier World of Warcraft, StarCraft II, Diablo III, Hearthstone oraz Heroes of the Storm. Oznacza to tyle, że więcej nie uruchomimy wspomnianych tytułów na popularnym niegdyś XP-ku oraz mniej popularnym Vista.

Blizzard tłumaczy, że Microsoft zakończył wspieranie OS-ów odpowiednio w 2009 roku oraz 2012 roku, lecz mimo wszystko deweloper kontynuował je dla swoich gier. Coraz więcej osób przesiada się jednak na nowe wersje systemów, więc utrzymywanie wsparcia dla dwóch staruszków zaczyna powoli tracić opłacalność.

Po zakończeniu wsparcia starsze systemy operacyjne nie będą już obsługiwane a gry nie będą na nich działać – czytamy na oficjalnym forum Blizzarda.

Kiedy nastąpi początek wygaszania wsparcia? Konkretny termin nie został podany, lecz firma zaznacza, że wszystko ujawni z odpowiednim wyprzedzeniem. Póki co wiadomo, że cała akcja rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.