Black Ops Cold War padło ofiarą cheaterów. Activision nie zadbało o zabezpieczenia

0 komentarzy

Call of Duty Black Ops Cold War nie udało się uniknąć plagi oszustów. Gra zbiera dobre oceny, ale nie radzi sobie z bardzo licznymi cheaterami.

Oszuści towarzyszą grom multiplayer właściwie od samego początku ich istnienia. Chęć wygrania starcia z przeciwnikiem często jest silniejsza od zasad sportowej zabawy i wciąż wielu graczy decyduje się na nieuczciwe zagrywki.

Bardzo licznym siedliskiem cheaterów są strzelanki, w których element rywalizacyjny jest szczególnie mocno podkreślony. Siłą rzeczy oszuści są codziennością dla graczy Call of Duty.

Pierwsze programy umożliwiające nieuczciwą zabawę pojawiły się już w becie najnowszej odsłony i wiele wskazywało na to, że gra nie ustrzeże się fali cheaterów już na samym starcie.

Aktualnie Black Ops Cold War ma ogromny problem z osobami wykorzystującymi cheaty pokroju aimbota. Niestety, nic nie wskazuje na to, aby sprawa miała się szybko poprawić.

W przypadku Modern Warfare stosowne środki zostały wprowadzone w życie dopiero dłuższą chwilę po premierze. Może tym razem problem zostanie rozwiązany nieco szybciej. Nie ma nic gorszego w tego typu grze niż przegranie pojedynku przez użycie oszustw przez naszego przeciwnika.

Na ten moment wśród graczy krąży opinia, że Cold War jest po prostu zbyt przystępne dla cheaterów i Activision nie zabezpieczyło odpowiednio swojej gry. Zobaczymy, czy sprawa znajdzie swoje szybkie rozwiązanie.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się