Mass Effect 5 BioWare plakat
0 komentarzy

BioWare zależy na „odbudowie reputacji”. Szef studia o Mass Effect 5 i Dragon Age 4

BioWare w pocie czoła pracuje nad Mass Effect 4 i Dragon Age 4. Prezes studia postanowił rozjaśnić nieco plany na przyszłość. Jest na co czekać.

Nowa część Mass Effect, kolejny Dragon Age… Oj, BioWare jest faktycznie zajęte.

Szef BioWare o przyszłości studia

Na oficjalnej stronie studia BioWare pojawiła się podsumowująca ostatni rok wiadomość od dyrektora generalnego, Gary’ego McKay’a. Skupia się on nie tylko na przyszłości samego studia i jego pracowników, ale także nadchodzących premierach. Niestety wciąż nie poznaliśmy zbyt wielu szczegółów.

BioWare musiało przez ostatni czas mierzyć się z wieloma trudnościami, jak i wiele innych firm na całym świecie. Pandemia wymusiła pracę zdalną, która jednak okazała się owocna. Choć twórcy wciąż adaptują się do nowych warunków, w maju poprzedniego roku udało się z powodzeniem wydać Mass Effect Legendary Edition. Niedługo zbliża się też premiera kolejnego DLC do Star Wars The Old Republic, czyli Legacy of the Sith.

Zarząd postanowił uatrakcyjnić pracę, więc zdecydowano się na wprowadzenie na stałe pracy z domu, ale zagwarantowano także lepsze warunki dla deweloperów, którzy wciąż będą zjawiać się w biurze. Co ciekawe, ponoć twórców bardzo ostatnie miesiące zbliżyły i teraz pomagają sobie także w życiu prywatnym.

Ale co z tymi grami? McKay zaznacza, że ME4 i DA4 wciąż się tworzą. To zawsze coś, ale liczymy na nieodległe efekty.

Widzę niesamowitą pracę od obu zespołów. Jeśli jesteście ciekawi Mass Effect, zachęcam was do obejrzenia plakatu, który opublikowaliśmy w Dniu N7. Jeśli przyjrzycie się uważnie, znajdziecie tam kilka ukrytych smaczków; według mnie jest tam co najmniej pięć niespodzianek, z których wszystkie wskazują na niesamowitą przyszłość uniwersum Mass Effect. Jeśli chodzi o Dragon Age, mamy grupę utalentowanych deweloperów, którzy pracują nad kolejną odsłoną tej serii. Skupiamy się na doświadczeniach dla pojedynczego gracza, które opierają się na wyborach, które mają znaczenie.

Gary McKay na blogu BioWare

Twórca podkreśla również, że studiu zależy na „odbudowie jego reputacji”. Chcą to osiągnąć, słuchając fanów i dostarczając na rynek produkty najwyższej klasy. Oby tak się właśnie stało.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się