Biomutant postać

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Biomutant w 4K i 60 FPS na XSX. Posiadacze PS5 będą rozczarowani, a przynajmniej na razie

Biomutant jest już coraz bliżej premiery. Wydawca podzielił się materiałami z rozgrywki z PS5 i XSX. Niestety, ta pierwsza nie zadziała tak, jak można by się spodziewać.

Po wielu latach oczekiwania, tytuł Experiment 101 wreszcie zmierza do graczy. Polski wydawca podzielił się już nawet kulisami powstawania dubbingu i możemy już szykować się na premierę, która będzie miała miejsce 25 maja.

Zobaczyliśmy już również gameplay wersji gry z PS5 i Xbox Series X. Niestety, fani PlayStation mogą być na razie nieco rozczarowani. THQ potwierdza, że na ten moment Biomutant zadziała na PS5 w FullHD i 60 FPS. Wersja na XSX śmiga za to w 4K i 60 FPS.

Powodem takiej decyzji jest możliwość wystąpienia problemów z wydajnością i stabilnością tytułu na PS5.

Materiał filmowy, który zaraz zobaczycie, został zarejestrowany na standardowym PS5.
W tej wersji gry opcja natywnego 4K na PlayStation została wyłączona z przyczyn związanych ze stabilnością i wydajnością.
To, co tu widzicie, to 1080p i 60 FPS upscalowane do 4K i 60 FPS. (Opcja 4K – red. ) pozostanie wyłączona również w wersji premierowej.

Nie będzie to natywne doświadczenie z obecnej generacji. Więcej informacji na ten temat pojawi się jednak wkrótce.

– czytamy w opisie materiału THQ Nordic

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na ostatnie dwa zdania z opisu. Wskazują one bezpośrednio, że gra może otrzymać odpowiednią aktualizację lub next-genowe wydanie. Jeśli chcecie ograć Biomutanta na PS5 w 4K, warto poczekać na więcej konkretów.

Poniżej znajdziecie gameplay’e z obu wspomnianych wersji gry.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się