Biomutant potwór z gry z otwartą paszczą

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Biomutant z polskim dubbingiem i napisami! Autorzy lokalizacji pochwalili się pracą nad projektem

Zbliżająca się coraz bardziej Biomutant otrzyma także polską wersję językową. Poza możliwością wybrania napisów, będziemy mieli dostęp także do dubbingu w naszym ojczystym języku. O pracy nad przygotowaniem rodzimej lokalizacji opowiedziały usłyszymy wprost od jej autorów.

To zadanie zostało zlecone rodzimej firmie Roboto Global. Co ciekawe, na potrzeby dialogów w naszym języku głosu udzieliło jedynie trzech aktorów. Na poniższym nagraniu usłyszycie tylko jednego z nich – Aleksandra Wysockiego.

Jak się okazuje, tak mała ilość osób wystarczyła, by nagrać wszystkie potrzebne ścieżki audio. Wspomniany wcześniej aktor głosowy wypowiedział się na temat narratora, w którego się wciela. Według niego odgrywa bardzo ważną rolę w całej grze i podczas rozgrywki przybliża wydarzenia, które kiedyś miały miejsce.

Wielokrotnie pracownicy Roboto Global mówią podczas wideo o wprowadzeniu swoich własnych poprawek względem oryginalnej wersji językowej. W związku z tym powstała masa nowych zwrotów, które mają za zadanie nadać wiarygodności światu przedstawionemu w produkcji.

Szczerze mówiąc, obawiam się trochę, czy polski dubbing nie wpłynie negatywnie na doświadczenia, które da nam gra. Wydaje mi się, że część neologizmów powstałych na potrzebę produkcji może zbyt bardzo przypominać słowa, których uświadczymy w filmach i bajkach skierowanych do najmłodszego odbiorcy. Biomutant w naszym regionie otrzymało klasyfikację wiekową PEGI 12, co sugeruje, że tytuł jednak będzie zawierał nieco mniej przyjazne treści.

Cóż, będziemy musieli poczekać na premierę gry, aby ocenić jak sprawuje się rodzima lokalizacja tytułu. Nie możemy przecież jeszcze przed zagraniem stwierdzić jednoznacznie, jak sprawdza się w rzeczywistości dubbing. Liczę na to, że na rodzimej wersji gry się nie zawiodę. W Biomutanta zagramy już 25 maja 2021 roku.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się